Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
LGBT Nedir? Neyi Amaçlar? - ocuu.net

LGBT Nedir? Neyi Amaçlar?

lgbt-nedir

Son günlerde yapılan LGBT eylemleriyle herkes ayağa kalktı. Sıra dışı eylem aksiyonları, farklı gösterileriyle gündeme gelmeyi başardılar. Peki herkesin aklına yasadışı bir örgüt gibi gelen ve birçok soruya sebep olan bu kısaltmanın ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? LGBT Nedir? Neyi amaçlar ve ne için var?

LGBT açılımıyla Lezbiyen, Gay, Biseksüel, Transeksüel kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Yani eş cinsel yaşamın haklarını savunan bir sivil toplum örgütünün ismidir. Toplumda dışlanarak ötekileştirilmiş, istekleri ve hissettikleri farklı olan insanların bir arada kendi haklarını aradığı bir kuruluştur. porno seyret Resmi anlamda çok bilinmese de zaman zaman dünya üzerinde yaptıkları eylemlerle evrensel bir hareketi gözler önüne sermişlerdir. Kökenine baktığımızda 1900’lü yılların başından beri var olan bir oluşumdur. Bazı ülkelerde interseksüeller için I harfi, travestiler içinse t harfi eklenmektedir. Ancak ana oluşum bu 4 harfin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Sembol olarak gökkuşağı renklerinden oluşan bir bayrak vardır.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen LGBT onur yürüyüşü ile birçok farklı cinsel duyguya sahip insan sokaklara döküldü. Şimdiye kadar hiç görmedikleri kadar çok destek gören oluşum binlerce insanın bir araya toplanarak yürümesini sağladı. Bu cinsel eğilimlere sahip olmayan ancak kişisel haklarının ihlal edildiğini düşünen birçok insan eyleme destek verdi. Akabinde son günlerde konuşulan konuların başında LGBT yer aldı. LGBT oluşumunu merak edenler için bu açıklama yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>