Light Gıdaların Diyete Etkisi Var mı ?

Başınızın belada olduğu fazla kilolarınızla savaş içerisine girmişken en çok dikkat ettiğiniz şeylerden birisi üzerinde ‘light’ yazısının olduğu gıdalara yönelmektir. Kalori bakımından düşük enerjilere sahip olan bu gıdalarda özellikle kilo yapan şeker ve yağdan yapılmış kısıtlama olarak karşımıza çıkıyor.

Light gıdaların diyette etkisi var mı?
Light gıdalar ile şeker ve yağ avantajının yanında lif ve posa içeriğinin yoğun olması nedeniyle tokluk hissiniz uzun süre devam ediyor.
Diyet süresince öğünlerinizi hafifletmemek gibi bir hata yaparak yalnızca light gıdaları tüketerek zayıflayacağınızı düşünürseniz büyük hataya düşmüş olursunuz.
Yağsız, bol tahıllı, meyve ve sebze ağırlıklı, doğal ev yapımı gıdalar ve içecekler ile hayat içeceğimiz olan suyun günlük 3 litrelere kadar varan tüketimi sayesinde çabalarınızın sonucunu kısa sürede alabileceksiniz.
Öğünlerinizde de aynı şekilde aşırıya kaçmadan kısa sürelerde sık sık yemek ihtiyacınızı gidererek kendinizi tok hissetmenizi sağlayacak hafif kalorili yiyeceklerin tüketimini arttırmalısınız.

Light ürünlerin günlük kullanımında bunlara dikkat etmelisiniz.
7 yaşın altındaki çocukların vücutlarının light ürünlerin içerisinde olmayan doymuş yağ asitlerine ihtiyaçları vardır. Bu nedenle bu yaşın altındaki çocuklarda özellikle süt ürünlerinde light yazısı olanların kullanmaması gerekiyor.
Ayrıca yazımızın en başında söylediğimiz şeker ve yağdan kısıtlanmış olan bu yiyeceklerde herhangi bir rahatsızlığınızı tetikleyecek olan maddenin yüksek olma ihtimaline karşı içeriğini inceleyip ona göre tüketmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>