Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Mini Pizza Tarifi - ocuu.net

Mini Pizza Tarifi

Öncelikle hamurumuzu yoğurmak için bir kap alıyoruz ve bu kaba ılık su ve şekerimizi alarak onları eritiyoruz. Daha sonra yumurtamızın akını sarısından ayırıyoruz ve yumurta akı ile birlikte süt, sıvı yağ ve tuzumuzu bu kaba ekliyoruz. Bunları biraz karıştırdıktan sonra unumuzu ekleyerek yavaş yavaş karıştırmaya devam ediyoruz.

Hamurumuzu en az on dakika iyice yoğurduktan sonra avuç içi kadar büyüklükte parçalara bölüyoruz. Bu arada peynir ve maydanozları ince ince diliyor ve onları da bir kapta karıştırıyoruz. Şimdi hamurumuzu parçalara böldük. Bu parçaların tam ortasına peynir ve maydanozdan elde ettiğimiz karışımdan azar azar koyuyoruz. Tüm hamur parçaları bitene kadar aynı işlemi yapıyoruz.

Şimdi fırına vermeden önce bir tepsi alıyor ve içini yağlıyoruz. Üzerlerine önceden ayırdığımız yumurta sarılarını fırça ile gezdiriyoruz. Bu hazırladığımız pizzalarımızı yağlanmış tepsiye yerleştiriyor ve yaklaşık 45 dakika bekletiyoruz. Bekletme işlemi bitmeden beş dakika önce fırınımızı ısıtmaya başlayalım. Evet pizzalarımızı fırına verdik! 200 derecelik fırında pişirelim. Afiyet olsun.

Tabi istersek birkaç zeytin ve sosis dilimi ile daha iyi bir pizza görünümü verebiliriz. Bu da alternatifleriniz arasında yer alsın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>