Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
NASA, Ceres Üzerinde Piramit Buldu - ocuu.net

NASA, Ceres Üzerinde Piramit Buldu

NASA-mars-piramiti

Uzaya dair yapılan yatırımlar evrenin var oluşu ve yalnız mıyız sorularına hala daha yanıt aramaya devam ediyorlar. NASA tarafından gönderilen bir araştırma aracı Mars ile Jupiter arasındaki meteor kuşağına takılı kaldı. Burada var olan çalışmalarını ısrarla sürdüren araç sürekli olarak Ceres gezegeniyle ilgili bilgi aktarıyor. Meteor kuşağında birçok benzeri cüce gezegen olmasına karşın tüm bilgilerin Ceres için geliyor olması ise oldukça ilginç.

Ne zaman olduğu bilinmeyen bir patlama ile Mars ile Jupiter arasında var olan bir gezegen parçalanıyor. Bu şekilde oluşmuş olan meteor kuşağının cüce gezegeni Ceres üzerinde resmen piramit bulundu. Tıpkı Mısırda bulunan piramitler gibi inşa edilmiş olan yapı için NASA tarafından yapılan açıklama ‘volkanik oluşum’ oldu. Ancak Ceres soğuk bir gezegen ve volkanik oluşuma müsait olmayacak kadar düz bir yapıda. Bu sebeple akla farklı soru işaretleri gelmemesi mümkün değil. Ceres cüce gezegeninde gerçekten gezegen olup olmadığını gezegen etrafında turlayan araçtan gelecek bilgiler netleştirecek. Aydınlık yüzünde sürekli olarak fotoğraf çekimleri gerçekleştiren NASA, bilgileri toplamaya devam ediyor.

Son dönemlerin en ilginç buluşlarından biri olarak yeni bir heyecan getirdi. Daha önce Mars için yapılan piramit benzetmesi aracın Mars yüzeyine inmesiyle volkanik oluşum çıkmıştı. Ancak bu seferki parlak yapının volkanik bir oluşum olmadığına dair derin düşünceler var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>