Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Öğrenci Akbil Paso İstanbul Kart Nasıl ve Nereden Alınır - ocuu.net

Öğrenci Akbil Paso İstanbul Kart Nasıl ve Nereden Alınır

Büyün sizler için öğrenci Akbil’i nasıl alınır onu anlatacağım. Istanbulda öğrenci iseniz Akbil’e paso ya kesinlikle ihtiyacınız vardır. Normal ücretten yüzde elli daha indirimi olan öğrenci Akbil’i için aşağıda nasıl alabileceğiniz belirttim. Umarım işinize yarar bir bilgi olur.

Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören ve 20 yaşından gün almamış ve Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydı olmayan öğrencilerin alabileceği İndirimli İstanbulkart’ tır.

Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu ve Dershane öğrencilerinin Öğrenci Kartı alabilmeleri için;

+ 20 yaşından gün almamış olması
+ Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan kaydına sahip olmaması gerekmektedir.

Bu şartları sağlayan Açık İlköğretim, Açık Lise ve Dershane öğrencilerinin, son 1 ay içerisinde almış olduğu öğrenci belgesi ve SGK tarafından verilen çalışmadığına dair belge ile birlikte bizzat Başvuru Merkezlerine gelerek bireysel başvuru yapması gerekmektedir.

Kur’an Kursu öğrencilerinin ilçe müftülükleri aracılığı ile kurumsal başvuru yapması gerekmektedir.

1. ADIM: KART ÜCRETİNİ YATIRMA

Online Başvuru yapmadan önce kart bedelini size en yakın T.C Vakıflar Bankası şubelerinde (kurum tahsilat servisinde) mevcut olan Paso İstanbul Büyükşehir Belediyesi hesabına herhangi bir havale ücreti ödemeden yatırınız.

EFT, havale ve bankamatikten yapılan ödemeler kabul edilmemektedir.

2.ADIM: ONLINE BAŞVURU FORMUNU DOLDURMA

Online Başvuru Formu’nu doldurarak başvurunuzu tamamlayınız.

3.ADIM: KARTI TESLİM ALMA

Kartınızı seçmiş olduğunuz Başvuru Merkezine 5 iş günü sonunda gelerek alabilirsiniz. Kartınız hazır olduğunda size e-mail aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Kartınızın tesliminde aşağıdaki belgeleri yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Öğrenci Belgesi
Nüfus Cüzdanı
Dekont (2 nüsha)
Lütfen kartınızı teslim alana kadar dekontlarınızı muhafaza ediniz.

NOT 1: Öğrenci belgesine alternatif olarak Seyahat Kartı İstek Formu’nu indirip öğrencisi olduğunuz okula onaylatıp başvuruda kullanabilirsiniz.

NOT 2: Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır.

NOT 3: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

Başvuru çeşitleri;

KURUMSAL BAŞVURU

Öğrenciden talep edilen belgeler;
Seyahat Kartı İstek Formu

Kurumdan talep edilen belgeler;
Seyahat Kartı İstek Formu (Okul idaresi tarafından onaylı.)
Öğrenci Listesi (Okul idaresi tarafından onaylı.)
Excel formatındaki listenin kayıtlı olduğu CD
Kurumun Üst Yazısı
Görevlendirme yazısı

Öğrenci;
Talep edilen belgeleri ve kart ücretini eğitim aldığı kuruma ileterek başvurusunu gerçekleştirir. Kartını aynı kurumdan teslim alır.

Kurum;
İlgili birim tarafından öğrenci listesi ve seyahat kartı formları doldurulur, onaylanır. Üniversite/Okul yönetimi tarafından belgeler onaylanır.

Yukarıdaki belgeler Excel Programında hazırlanmış Öğrenci Listesi’nin kayıtlı bulunduğu bir CD ve müracaat yazısı ile birlikte görevliye teslim edilir.

Üniversite/Okul İdareleri kart ücretini öğrencilerden temin ederek T.C.Vakıflar Bankası Şube Kod: 345 HES.NO: TR280001500158007282473579 İETT Paso Bankomat Hesabına herhangi bir hesap bedeli ödemeden yatırır.

Buradan alacağı dekontun 2 nüshasıyla birlikte yukarı da belirtilen belgeleri İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Seyahat Kartları Şube Müdürlüğüne gönderir. Üniversite/Okul İdarelerinin yıl içerisinde İETT’ ye birden fazla sayıda müracaatta bulunmaları mümkündür. Basılan kartlar, hak sahiplerine dağıtılmak üzere imza karşılığı görevli personele teslim edilir.

Kurumlar başvuyu ONLINE olarak da gerçekleştirebilir. Bunun için;

Üniversite/Okul İdareleri kart başvurularını internet ortamında yapma isteğini İETT’den yazılı olarak talep eder.

İETT yazılı talep üzerine Üniversite/Okul idaresinin görevlendirdiği kişi için kullanıcı adı ve şifresini düzenler ve GİZLİ olarak verir.

Üniversite/Okul görevlisi http://www.iett.gov.tr/kurum adresindeki Online Başvuru Formu’nu kullanarak kart talebinde bulunan kişilere ait bilgileri ayrı ayrı girer, JPG formatındaki dijital resimleri ait olduğu verinin karşısına ekler.

Tüm kart başvuruları alındıktan sonra bilgiler onaylanarak kişilere ait liste program üzerinde yazdırılır; her bir belgenin alt sayfası imzalanarak mühürlenir.

Kart bedeli toplu olarak herhangi bir havale ücreti ödenmeden en yakın T.C.Vakıflar Bankası Şube Kod: 345 HES.NO: TR280001500158007282473579 Kurumsal İşlemler Servisinde İETT Paso Bankomat Hesabına yatırılır.

Görevlendirilen personelle resmi yazı, liste ve iki adet banka dekontu İETT’ye gönderilir. Basılan kartlar, hak sahiplerine dağıtılmak üzere imza karşılığı görevli personele teslim edilir.
NOT: 3 ay içinde teslim alınmayan kartlar imha edilmektedir.

BİREYSEL BAŞVURU

Öğrenci Belgesi
Nüfus Cüzdanı
1 Adet Vesikalık Fotoğraf

NOT : Öğrenci belgesine alternatif olarak Seyahat Kartı İstek Formu’nu indirip öğrencisi olduğunuz okula onaylatıp başvuruda kullanabilirsiniz.
NOT : Öğrenci belgesi son 1 ay içerisinde alınmış, mühürlü ve onaylı olmalıdır.
NOT : Nüfus cüzdanına alternatif olarak üniversite öğrencileri öğrenci kimlik kartı, yabancı uyruklu öğrenciler pasaport kullanabilirler.

Öğrenciler talep edilen belgeleri ve kart ücretini Başvuru Merkezleri’ne ileterek başvurularını gerçekleştirirler. Belirlenen süre içerisinde kartlarını teslim alırlar.
NOT : Üniversiteler ile kurulan UNISIS sistemi sayesinde, başka bir belgeye ihtiyaç duyulmaksızın, doğrulaması yapılan öğrenciler için, sadece Öğrenci Kimlik Kartı ile işlem yapılabilmektedir. Bu üniversiteler şunlardır; İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi.

Başvuru formu için tıklayınız

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>