Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Ombre nasıl yapılır? - ocuu.net

Ombre nasıl yapılır?

Ombre nedir?

Saç uçlarının renklendirilmesi ve güneş ışınlarının etkisiyle açılmasına ombre denir.

Resimde de gördüğünüz gibi saç uçlarının normal saç renginden daha açık olması durumu ombre olarak adlandırılmıştır. Ombre son dönemlerin trend saç modeli haline gelmiştir. Beklide daha önce adını hiç duymadığınız bu model geleceğinde trendi olacak gibi gözüküyor.

Saçında değişiklik yapmak isteyen ancak cesaret edemeyen bayanlar artık ilk tercih olarak ombre saç modellerini tercih ediyor. Ombre kısa saçlarda da uzun saçlarda da etkin bir şekilde kullanılabilinen bir model.

Kısa saçta ombre modelleri;

 

Kısa saç olsun uzun saç olsun ombre her saç tipine uygunluk gösteriyor. Kısa olsun uzun olsun saçların uçlarına renk ve ışıltı katıyor.

Sarı saçlar için ombre;

 

Eğer sizde sarı saçlara sahipseniz, saçlarınızın diplerindeki renge uyumlu veya dip renginizden bir yada iki ton açık sarı renklerinde ombre uygulaması yaptırabilirsiniz.

Kumral saç için ombre uygulaması;

 

Kumral saça sahip bayanlar için; bakır, sarı ve kızıl tonlarını kullanarak saç uçlarının renklendirilmesi yapılabilinir. Böylelikle yaptığınız ombre uygulamasıyla daha doğal bir saç rengine kavuşmuş olacaksınız.

Küllü saç rengine ombre;

 

Küllü saç rengine sahip olan bayanlar için daha çok sarı ve sarının tonları kullanılarak yapılan ombre uygulaması tercih ediliyor.

Siyah saç renkleri için ombre;

 

 

Siyah saça ombre yaptırmak diğer saç renklerine göre daha cesaret gerektiren bir uygulama. Siyah saç rengi için önerilen ombre renkleri kırmızı, mavi ve sarıdır.

Bunlar sizin tarzınız için uygun değilse, daha çılgın renkler istiyorsanız sizler içinde ombre çeşitleri var. Sıra dışı ve marjinal tarzınızı saçlarınıza da yansıtabilirsiniz. Bunu için tercih edilen pembe, yeşil, kırmızı gibi sıra dışı renklerdir.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>