Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Patatesli Börek Nasıl Yapılır ? - ocuu.net

Patatesli Börek Nasıl Yapılır ?

Öncelikle patateslerimizi iyice kaynatıyor ve kabuklarını soyduktan sonra güzelce rendeliyoruz. Rendelediğimiz patatesleri bir kaba alıyor ve içine yumurtalarla birlikte süt ekledikten sonra çırpıyoruz.

Yufkamızı alıyoruz ve hazırladığımız malzemeden bir kısmını bunun üzerinde dağıtıyoruz. İkinci ve üçüncü yufkalara da aynı şeyleri yapıyoruz. Daha sonra yufkaların uçlarını rulo şekline getiriyor ve uçlarını kıvırarak tepsiye diziyoruz.

Bu tepsiyi yaklaşık 12 saat boyunca buzdolabında dinlendiriyoruz. Buzdolabından çıkardıktan sonra kızgın yağda kızartıyor ve sıcak olarak servise sunuyoruz. Afiyet olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>