Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Prince of Persia The Two Thrones Oyunu Hikayesi Sistem Gereksinimleri Karakterleri - ocuu.net

Prince of Persia The Two Thrones Oyunu Hikayesi Sistem Gereksinimleri Karakterleri

Yeni aldığım ve severek oynadığım oyunlardan birisi olan Prince of Persia: The Two Thrones bugün sizler için tanıtacağım. Prince of Persia: The Two Thrones Ubisoft isimli oyun firmasının yaptığı Prince of Persia üçlemesinin üçüncü oyunudur. Üçleme Sands of Time, Warrior Within ve Two Thrones oyunlarından oluşur. İlk Prince of Persia oyunu 1989 yılında Jordan Mechner tarafından yapılmıştır. İlk oyundan sonra çıkan POP2 ve POP3D oyunlarından sonra Ubisoft Prince of Persia oyunun telif haklarını satın alarak oyunu geliştirmiştir. Ubisof’tun yaptığı POP oyunlarında Mechner danışman olarak görev almıştır.

a

Hikayesi:
Prince of Persia Warrior Within’in sonunda Kaliena’yı da yanına alarak adadan ayrılan prens ölümcül bir hata yapmıştır. Prens onu kendi zamanına getirerek zaman kumlarının kum saatinde yapılmasını engellemiştir, tüm tarih değişir. Bir zamanlar kendi kralına ihanet eden ve zaman hançerine sahip olmak isteyen veziri prens hiçbir zaman öldürmemiştir. Prens ve babası kral Sharaman ordusuyla hindistanı hiçbir zaman işgal etmemiştir. Herşeyi yoluna koyduğunu düşünen prens taşıdığı zaman amuletini denizin soğuk sularına bırakırken vezir ölümsüzlük tutkusuyla Babil’i işgal eder.

Prince of Persia The Two Thrones2
Prens vatanına vardığında acı gerçekle yüzleşir ve oradan kaçamadan gemileri batırılır. Kaliena vezirin adamlarına esir düşer. Onun peşinden giden prens en sonunda onu vezirin karşısındayken bulur. Veziri gören prens şaşırır ve vezire hızla saldırır. Ancak vezirin tuttuğu iki kelle avcısı onu yakalar.İçlerinden biri prensin kolna zincirini dolar ve çekiştirerek vezirden uzaklaştırır.Bunu fırsat bilen vezir yanında getirdiği zaman hançeri ile Kaliena’yı öldürür. Kaliena’nın bedeni zamanın kumlarına dönüşerek tüm şehre dağılır. Vezir artık istediğine kavuşmuştur. Olümsüz olur fakat biçimi de değişir ve bir yaratığa dönüşür.Ancak kumlardan oradaki prens ve kelle avcıları da nasibini alır.Kelle avcıları kum yaratıklarına dönüşür.Prensin kolundaki zincirler de onunla birleşerek 2. kimliğini Karanlık Prens’i (Dark Prince) oluşturur.Kumların gücüyle bulundukları ortam yıkılır. Prens son bir hamle ile zaman hançerini vezirden almayı başarır.
Prens şehrin her yerinde veziri kovalar.Bu şekilde vezirin olduğu saraya giderken halkının tutulduğu bi arena’ya gelir.Orada vezirle ilk karşılaşmasında kendisine engel olan kafa avcılarından ilkini görür.Kumlar nedeniyle çenesini kaybetmiş ve bir dev olmuştur. Prens onu yener ve halkını özgür bırakarak yoluna devam eder.Fakat yolculuğu sırasında ummadığı biriyle karşılaşır. Hindistan kralının savaşçı kızı Farah. Vezir kralı öldürmüş ve kızını da tutsak olarak yanında getirmiştir.Ancak prens bilmeden de olsa kum canavarlarıyla mücadelesinde Farah’ın taşındığı kafese çarpmış ve kafes kırılmıştır. Bu yüzden o da prens gibi veziri öldürmek istemektedir. Böylece güçlerini birleştirler. Prens her ne kadar eski olaylar yaşanmasa da hepsini hatırlamaktadır fakat Farah’ın hiçbir şeyden haberi yoktur. Bu ikili git gide bir birine yakınlaşır. Kimi zaman Prens’in ulaşamayacağı yerler olur. Ancak Farah okuyla buraları prens için ulaşılabilir yapar. Prensin içindeki kötülük ise zaman zaman günyüzüne çıkar ve prens karanlık bir yaratığa dönüşür. Fakat bilinci hala yerindedir bu yüzden bu halini kontrol altında tutar. Bir süre daha ilerledikten sonra Prens ve Farah çığlık sesleri ve yardım nidaları duyarlar. Farah insanlara yardım etmek istemektedir ancak Pren’in karalık tarafı Prens’in akılnı karıştırıp Farah’a karşı çıkmasını sağlar. Bu yüzden ikisi tartışır ve yollarını ayırırlar ancak prens hata ettiğini düşünüp içindeki karanlığın sesini duymazdan gelerek Farah’a yetişir. Prens Farah ile konuşurken 2. kelle avcısı onlara balta fırlartır. Zamanın kumları sayesinde o da insanlığını kaybedip bir kum canavarına dönüşmüştür. Prens Farah’ı halka yardım etmesi için gönderir ve kelle avcısıyla dövüşe başlar. Dövüşte Prens oldukça zorlanır ve karanlık tarafı ona isyan ederek kontrolu ele geçirirerek Prensi Karanlık Prens’e dönüştürür. Kısa süre sonra savaş biter ve Farah onu bu halde görür. Prens’e Onun da bir kum canavarı olduğunu kendisine yalan söylediğini söyleyerek öldürmek ister fakat öldüremez. Prens bunun sadece bir değişim olduğunu ve bilincinin hala yerinde olduğunu ikna etmeye çalışır fakat başarısız olunca yolları geçici bir süre daha ayrılır. Prens tüm halkının içinde olduğu bir zindana gelir. Buranın çok büyük ve kalın bir kapısı vardır. Prens mekanizmalar yardımı ile devasa bir heykeli bu kapıya fırlatır ve halkını özgür bırakır. Ancak halkını esir eden vezirin güçlü Kum generallerinden biri oradan kaçmaya çalışır. Prens de bir at arabasına atlar ve canavarı takibe başlar.Uzun ve zorlu bir yol sonunda Kum generali ve Prens dövüşe başlar. Ancak arkadan gelen başka bir kum generali Prens’e arkadan saldırır.Böylece prens ikisi ile birden dövüşmeye başlar. KIsa bir süre sonra prens generallerden birini öldürür. Ancak dikkati dağılan Prens tam 2. general tarafında öldürülmek üzereyken Farah okuyla canavarı etkisiz hale getirir ve onu kurtarır. Böylece yeniden birlikte vezirin peşine düşerler.
Bu arada Prensin akıl hocası olan yaşlı bilge Babil’deki insanları örgütleyerek ayaklanmaya öncülük eder. Prens ve Farah babil kulesinin en üst katına çıkmaya çalışırken vezir tarafından tuzağa düşürülürler. Vezir Farah’ı yakalar ve prensi kulenin boşluğuna atar. Fakat prens o anda değişim geçirerek kurtulur.
Prens zindanlardan çıkmanın yolunu ararken babasının cesediyle karşılaşır. Bu olay onu çok etkiler ve içindeki tüm kötülüğü bastırır.Karanlık tarafını kontrol altına almayı başarır.
En sonunda kulenin en tepesine çıkarak vezirle yüzleşir. Onunla savaşır ve onu yener. Zaman hançerini Vezirin göğsüne saplar böylece zamanın kumları yeniden Kaliena’nın bedeninde toplanır. Ona artık zamanın geldiğini söyler. Zaman hançerini eline alır ve hançer onun bedeni ile birleşir. Prensin zaman kumlarından etkilenen bedenini de iyileştirir ve ortadan kaybolur.
Sadece Prensin içindeki kötücül benliği kalmıştır.Prens onunla da kendi zihninde yüzleşir. Farah’ın ona seslendiğini duyan prens onu orada bırakarak uyanır. Daha sonra Farah’a daha önceden başından geçen tüm hikâyeyi anlatır

Sistem gereksinimleri:
İşletim Sistemi:
İşlemci:1.0 GHz AMD Athlon veya Intel Pentium III (1.5 GHz Pentium IV veya AMD Athlon önerilir)
Ram:256 MB (512 MB önerilir)
Sabit Disk:1,5 GB
Ekran Kartı:32 MB DirectX 9.0c uyumlu (128 MB önerilen) Ekran kartı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>