Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Ptt Kart Nedir Avantajları Nelerdir Yurtdışı Alışverişinde Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapma Nasıl Yapılır - ocuu.net

Ptt Kart Nedir Avantajları Nelerdir Yurtdışı Alışverişinde Kredi Kartı Olmadan Alışveriş Yapma Nasıl Yapılır

Bana gelen birçok sorudan biriside yurtdışından alışveriş yapılırken kredi kartı olmadığı durumunda nasıl alışveriş yapılabileceğiydi. Bu konuyu araştırdım kredi kartı kart olmadan ptt kart çok güzel avantaj sağlıyor ve ön yüklemeli olarak karta yükleyeceğiniz miktarda para ile yurtdışından alışveriş yapabiliyorsunuz.

Kart ile ilgili bilmeniz gereken en önemli olan konu ptt kart ile yurtdışı ve yurtiçi alışverişlerinizde kartınıza yüklediğiniz para kadar alışveriş yapabileceğiniz bir karttır.

Kartla ilgili diğer bilgiler;

Şirketimiz bünyesindeki gerçek kişi posta çeki hesap sahiplerinin, hesaplarındaki bakiyeleri banka ATM’lerinden nakit çekim, yurtiçi/yurtdışı alışverişlerde nakit yerine kullanabilmesi ve Pttmatik’lerde nakit çekim ile birlikte fatura ödeme, anlaşmalı Kuruluş ödemeleri, aktarma vb. işlemleri yapabilmelerini teminen Pttkart projesi 19 Nisan 2011 tarihinde hizmete verilmiştir.

Bununla birlikte 2011 yılı Eylül ayından itibaren PTT’den emekli maaşı alanlara maaşlarının Pttkart ile ödenmesi için kartları gönderilmeye başlanmış olup, emekli maaş ödemesi alan tüm müşterilerimize Pttkart verilmiştir.

Milli Savunma Bakanlığı Asker Alma Dairesi Başkanlığınca (ASAL ) yükümlülere yapılan ödemelerin Kuruluşumuz aracılığı ile yapılmasına ilişkin iş birliği protokolü yapılmış olup, söz konusu kurumdan maaş alan tüm yükümlülere Pttkart verilmiştir.

2013 yılı sonu itibariyle emekli hesapları dâhil olmak üzere 3.755.065 adet Pttkart, müşteriler tarafından aktif olarak kullanılmaktadır.

Pttkart’larda herhangi bir kart aidatı, işletim ücreti vb. bulunmamaktadır.

Müşterilerimizin Pttkart alabilmeleri için herhangi bir PTT İşyerine müracaat ederek Posta Çeki Hesabı açtırmaları yeterlidir.

Pttkart’lar ile 3d secure uygulaması ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmektedir.

Yıllar İtibariyle Pttkart Sayıları
Yıl

PÇH Kart Sayısı

2011 2.233.182
2012 3.265.111
2013 3.755.065
2014 3.959.346 (2014 yılı Temmuz ayı sonu itibari ile)
Sosyal Ödemelere İlişkin Ön Yüklemeli Pttkart

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yürütülen işbirliği kapsamında; Bakanlıkça yapılan tüm sosyal yardım ödemeleri 19.06.2013 tarihinde hizmete verilen ön yüklemeli (prepaid) Pttkart aracılığı ile verilmeye başlanmıştır.
Ön yüklemeli Pttkart sahipleri yardım ödemelerini, sıra beklemeden Pttmatik’lerin yanı sıra tüm banka ATM cihazlarında nakit alabilmekte, kartları ile yurtiçi-yurtdışı alışveriş yapabilmektedirler. Hak sahibinin sosyal yardım ödemesi Pttkart’ına yattığı an, sistemde kayıtlı cep telefon numaralarına SMS gönderilmekte ve yardım tutarı bilgisi anında hak sahibine ulaştırılmaktadır. Ön yüklemeli Pttkartlar için hak sahiplerinden herhangi kart aidatı, işletim ücreti, güven akçesi vb. ücretler alınmamaktadır.

Kadın hak sahipleri için pembe, erkek hak sahipleri için mavi renkte tasarlanan Pttkartlar, hak sahipleri ilk alacakları sosyal yardım ödemeleri ile birlikte PTT İşyerlerinden elden teslim edilmektedir.
2013 yılsonu itibariyle 316.312 adet ön yüklemeli Pttkart hak sahiplerince aktif olarak kullanılmaktadır.

PTT Bonus Kredi Kartı

12.04.2012 tarihi itibariyle PTT Bonus Kredi kartı Müşterilerin kullanımına sunulmuştur. PTT Bonus Kredi Kartı nakit çekmede ve mal/ hizmet alımında belirlenen kredi limitleri dâhilinde kullanılabilecek MasterCard logolu kartlardır. PTT Bonus Kredi Kartı ile Bonus fırsat ve ayrıcalıklarından yararlanılmaktadır.

PTT Bonus Kredi Kartları Başvuruları Nereden Alınır?

PTT Merkez ve Şubelerinden PTT Bonus Kredi Kart başvurusu yapılabilmektedir.

PTT Bonus Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

3 tür kart çeşidi vardır: Classic, Gold ve Platinum’dur.

PTT Bonus Kredi Kartlarından Müşterilerden Alınacak Herhangi Bir Ücret Var mıdır?

İlk yıl herhangi bir kart ücreti alınmayacaktır.
2. yıl itibariyle alınmaya başlanacak olan kart ücretleri aşağıdaki gibidir:

a. Classic 54 TL
b. Gold 60 TL
c. Platinum 66 TL

PTT Bonus Kredi Kartlarında Kayıp/Çalıntı Durumunda Sigorta Var mıdır?

Kayıp çalıntı bildiriminden önceki 24 saat içinde gerçekleşen hukuka aykırı kullanımlardan doğan zararlardan 150 TL ile sınırlı olmak üzere sorumlu olunur. Ancak, bildirimin yapılmaması halinde bu sınır uygulanmayacak olup, bildirim yapılmaması nedeniyle 24 saat öncesinde yapılan harcamaların tamamından müşteri sorumlu olur.

PTT Bonus Kredi Kartında Faiz Oranları Nedir?

Nakit Avans Ücreti: Nakit çekilen tutar için alınan ücrettir. Nakit avans işlemlerinde, işlem tutarı üzerinden 4%+2 TL (minimum 8 TL) ücret alınır.

Gecikme Faizi: T.C. Merkez Bankasının açıkladığı azami gecikme faiz oranı uygulanır.

Mevcut oranlar ekstrelerde yer almakta olup aşağıdaki gibidir.
Mevcut faiz oranları;
Nakit Avans %2,02
Alışveriş %2,02
Gecikme %2,52

PTT Bonus Kredi Kartı İçin Şifre Alma İşlemleri Nasıl Olacaktır?

Müşteriler PTT Bonus Kredi Kartları için şifre alma işlemlerini iki şekilde yapabilecektir:

Çağrı Merkezi (444 1 788): Müşteri, PTT Çağrı Merkezini arayarak güvenlik kontrolünden geçtikten sonra başvuruda verdiği cep telefonuna SMS ile şifresi gider.
SMS: Müşteri başvuruda verdiği cep telefonundan 3290’a SMS gönderir ve cep telefonuna şifre gider. Mesaj menüsüne sırasıyla, “SIFRE boşluk, istenilen 4 rakamlı şifre boşluk, kartın arkasındaki 7 rakam girilmelidir.’’
Müşteriler PTT Bonus Kredi Kartları için şifre alma işlemini gerçekleştirmedikleri sürece kart kullanılabilir olmayacaktır.

PTT Bonus Kredi Kartları İçin Şifre Değişikliği Nasıl Yapılacaktır?

Şifre değiştirme işlemi Pttmatik’lerden ve diğer banka ATM’lerinden yapılabilecektir.

PTT Bonus Kredi Kartları İçin Uygulanacak Ekstre Kesim Dönemleri Nelerdir?

İki adet ekstre kesim dönemi bulunmaktadır:

1. Dönem- Her ayın 8’i
2. Dönem- Her ayın 24’ü
Müşteriler PTT Bonus Kredi Kart Borcu Ödemelerini Nerelerden Yapabilecektir?

PTT Bonus Kredi Kartı borç ödemeleri PTT işyerlerinden yapılabileceği gibi Pttmatik’lerden veya İPÇ üzerinden de yapılabilmektedir.

PTT Bonus Kredi kartı kampanyaları için sistem tarafından otomatik olarak www.bonus.com.tr adresine yönlendirilecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>