Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Saçlar Neden Uzamaz - ocuu.net

Saçlar Neden Uzamaz

Özellikle kadınlar için saç herşeydir. Uzun, sağlıklı saçları her kadın ister. Ancak kişilerin yaptığı yanlış uygulamlardan ve çeşitli nedenlerden dolayı saçlar bir türlü uzamaz. Bakalım saçlar neden uzamıyor.

Saçlarınızın uzamaması genetik faktörlerden dolayı veya metabolizmadan dolayı uzamıyor olabilir. Genel olarak saçlar ayda bir cm uzama gösteririler. Ancak metabolizma yavaş ise bu uzama daha da yavaş olacaktır. Veya metabolizma hızlı seyrediyorsa saçlarınız ayda bir cmden fazla uzayacaktır. Bu durum için sabırla beklemekten başka hiçbir çözüm yolu yoktur.

Yıkamada her zaman saçlarınıza iyi gelmeyebilir. Saçlarınızı aşırı sıcak su ve bol şampuanla yıkıyorsanız saçlarınız hem yapısı bozulur hemde kuruma olur. Bu da saçlarınızın uzama hızı etkiler. Saçlar yıkanırken ılık suda ve az şampuanla yıkanmalıdır. Ayrıca hergün saç yıkamakta zararlıdır. Çünkü saç kendine has yağını kaybeden kuruyup çatallaşır.

Stres: Saç için en önemli etkendir. Aşırı stresli, herşeyi kafaya takan bir yapıya sahipseniz biran önce değişmeye çalışın. Çünkü stres sadece saç için değil bütün vücut için zararlıdır. Stres sadece saçın uzamasını yavaşlatmaz aynı zamanda aşırı dökülmelere sebep olur.

Sağlıksız beslenme: Sağlıksız yiyeceklerle besleniyorsanız saçlarınızda sağlıksız besinlerle beslenir. Bu şekilde saçlar nasıl uzar ki? Uzamamakta haklılar abur cuburu bırakın meyve ve sebzeye yönelin. Fast foodu bırakın et ve süt ürünlerine yönelin. Sabah kahvaltısını aksatmadan yapın. Ardından bakın bakalım saçlarınız parlak ve uzun olmuyor mu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>