Samsung N7100 Galaxy Note 2’ye Yazılım Yükleme

Samsung N7100 Galaxy Note 2 modelinde yazılım yükleme ya da güncelleştirme işlemi için Root işlemi yeterli olmaktadır. Bu işlem sayesinde erişim izinleri kolaylıkla kontrol edilebilmekte, değişiklikleri uygulayabilme ve gereksiz uygulamaları kaldırabilme özelliği sunmaktadır.

Yazılım ya da güncelleştirme nasıl yüklenir?
Samsung N7100 Galaxy Note 2 için oluşturan yazılım için belirli bir veritabanı dosyası bulunan Root uygulaması indirilir ve telefon kapatılır. Telefon kapalı haldeyken ses kısma ile birlikte home yani orta tuş ve güç tuşlarının hepsine birlikte basılır. Ekrana Samsung’un logosu gelince güç tuşu bırakılır ve diğer tuşlara basmaya devam edilir. Daha sonra ekrana ingilizce yazılır gelir ve tuşlar bırakılarak sadece bir kere ses açma tuşuna basılır. Bu işlem sayesinde telefonunuz Download Mode’unu alır. Telefon bu durumdayken hemen usb kablosu ile bilgisayara bağlanarak indirilen sürücülerin yüklenmesi sağlanır.
Yapılan yüklenme işleminden sonra Odin programı açılarak PDA butonuna tıklanarak indirilen CF-Auto-Root-t03g-t03gxx-gtn7100.tar.md5  dosyası seçilir ve start butonuna basılır. Kısa bir süre sonra telefonunuz kendini yeniden başlatır ve root işlemlerini yapar. Telefon açıldığı zaman ise menüden SuperSu uygulaması açılır ve Knox devre dışı bırakılarak işlem tamamlanır. Böylece Samsung Root işlemi de tamamlanmış olur. Yalnız root atma işlemini son derece dikkatli yapmalısınız. Mümkünse bir bilen ile beraber yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü root atmak aynı zamanda telefonunuzu garanti kapsamı dışına itmektedir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>