Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Sanal Disk Uygulamalarıyla Verilerinizi Korumak - ocuu.net

Sanal Disk Uygulamalarıyla Verilerinizi Korumak

sanal-disk-google-drive-veri-kaybi-onleme
Sanal disk uygulamaları son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelerek önde gelen internet firmaları tarafından sunuluyor. En basit şekliyle düşündüğümüzde, olası bir bilgisayar ya da hard disk arızasında verilerinizi kaybetmemeniz için alınabilecek bir önlem. İnternet üzerinde bulunan sanal sunuculara verilerinizi depolayarak onları güvence altına alabiliyorsunuz.

Sanal diskler ne kadar güvenli diye düşünebilirsiniz. Bu noktada önde gelen firmaların vermiş olduğu disk hizmetlerini kullanmanız bu sorununuzu çözecektir. Günümüzde en çok tercih edilen sanal disk uygulamaları arasında Yandex Disk ve Google Drive yer alıyor.

Dünya çapında önemli noktalara gelmiş iki arama motorunun mail servisleri üzerinden vermiş oldukları bu hizmet size standart olarak 10 Gb bir alan tahsis ediyor. Dilerseniz bunu ücretsiz olarak kullanmanız mümkün olacağı gibi belli bir ödeme karşılığında bu alanı arttırmak sizin elinizde. Bilgisayarınızda olabilecek bir arıza sebebiyle dosya kaybetmek son derece kötü bir deneyim. Bunu yaşamamak için en azından önemli dosyalarınızı bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Sanal diskler ile verilerinizi korumak dışında veri transferi yapabilmenizde mümkün. Örnek olarak yüksek boyutta bir dosyayı başka bir bilgisayara aktarmak istiyorsunuz. Bunun için ihtiyacınız olacak aktarım aracıda elinizde yok. Bu noktada dosyayı sanal diskinize atarak diğer bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Üstelik sunucu bazlı çalışan bu diskler yüksek indirme hızlarıyla işinizi kolaylaştıracaktır. Sanal diskler ile veri kaybı yaşamamak sizin elinizde.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>