Selülit Nedir Nasıl Geçer Tedavi Yöntemleri

Selülit cilt altı yağ nezrlerinin Vücutta oluşturduğu tepkimelerle Oluşan çukurcuklara denir. İsmi adipozis edematosa , deformanları dermopanniculosis , durum protrusus kutis , jinoid lipodistrofisi ve portakal kabuğu sendromu olarakta bilinir. Genellikle kalça karın ve alt bölgelerde bulunur. Nedenleri Arasında birçok nedeni bulunmasına rağmen hormanal, kalıtsal nedenleri bulunabiliyor. Ayrıca ani olarak kilo kaybı ve diyetler bu ORANI artırıyor.

Selülit tedavisi ilgili olarak dünya üzerinde birçok araştırma yapılmaktadır. En son yapılan tedavi yöntemlerinden birisi olan kızılötesi ışınlar ile yani ışın tedavisi ile selülitleri yok etme (1) bu tedavi yöntemi ile ilgili olarak hala çalışmalar devam etmektedir.

Ikinci tedavi yöntemi ise masaj yöntemi ile yapılan tedavidir. Birçok klinik bu Konuda eleman yetiştirip selülit hastalarına yardımcı olmaktadır.

Üçüncü Yöntem ise spor yaparak yağ dokusunu güçlendirme bu sayede selülitleri yok etme. Bununla ilgili olarak birçok spor salonu selülit azaltıcı spor teknikleri paylaşmaktadır.

(1)Amerikan SAĞLIK araştırma şirketi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>