Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Sigara Böreği Nasıl Yapılır? - ocuu.net

Sigara Böreği Nasıl Yapılır?

Öncelikle yufkalarımızı üst üste koyuyor ve hepsini solda sağa – yukarıdan aşağıya olmak üzere dörde bölüyoruz. Sivri yerlerinden dışa doğru, ortadan keserek her yufkadan 8 tane olmak üzere toplam 24 parça yufka elde ediyoruz.

İçi için olan malzemeleri bir kaba alıyor ve karıştırıyoruz. Ve içimiz iyice kavruluna kadar bir süre ocakta tutuyoruz. Daha sonra yaklaşık yarım kaşık aldığımız içleri yukarıda hazırlamış olduğumuz yufka parçalarına teker teker koyuyoruz.

Yufkalarımızı yaklaşık 10 cm. boyunda sigara gibi sarıyoruz. Bir kaba yumurta kırıyoruz ve iyice çırpıyoruz. Hazırladığımız sigara böreklerinin uç kısımlarını açılmaması için çırptığımız yumurtalara batırıyoruz.

Şimdi ise bir tavaya çiçek yağ koyuyor ve kızdırıyoruz. Böreklerimizi içine atıp iyice pişiriyoruz. Afiyet olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>