Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Sigorta Sorgulama - ocuu.net

Sigorta Sorgulama

Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama işlemi ile ne kadar prim ödediniz, ödemeniz gereken ne kadar prim var, kaç gün prim ödendi bütün bunların cevabını öğrenebilirsiniz. Ancak öncelikle şunları belirtmeliyiz ki internet aleminde bu konu ile alakalı çok sayıda sorgulama ekranı bulunmaktadır. genel olarak Sigorta sorgulama işlemini iki şekilde yapabilirsiniz:

1.SGK’nın resmi sitesinde yapılabilen şifresiz sorgulama,

2.E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulamadır.

Bu adımları açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Şifresiz SSK Sigorta Sorgulaması

SGK sayesinde şifreye ihtiyaç duymadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-SGK’nın sitesine giriş yaparak karşınıza çıkacak olan ekrana T.C. kimlik numaranızı giriniz ve nüfusunuzun kayıtlı olduğu ili seçiniz.

-Kimliğinizde bulunan cilt numaranızı da girdikten sonra doğum yılınızı seçip, kod doğrulamasını yapınız.

-Sorgula butonuna tıklayıp, SSK Sigorta Sorgulama işlemlerinizi tamamlayınız.

E-Devlet Şifresi İle Sigorta Sorgulaması

-E-Devlet resmi internet sitesine girerek işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

-öncelikle E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekiyor. Eğer E-Devlet şifresine sahip değilseniz nüfus cüzdanınızla birlikte PTT şubelerine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun sonucunda size verilen E-Devlet şifresiyle tüm işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

-E-Devlet resmi sitesine girip TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek SSK Sigorta Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şunu unutmamak gerekir ki şifresiz olarak sgk sorgulama işlemlerinin yapılması gerçek anlamda birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu konuda sizler de nitelikli bilgiler elde edebilmek adına internette gezinebilirsiniz. Beni size öneri şu kaynak site olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>