Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Şimdiye Kadar Doğru Bildiğimiz Yanlışlar - ocuu.net

Şimdiye Kadar Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Bazı bilgiler vardır ki, yıllardır, hatta on yıllardır hiç sorgulamadan kabul etmişizdir. Biz de sizler için bir çalışma hazırlayarak bu durumları inceledik. Gördük ki büyük bir kısmı, hatta neredeyse hiç biri doğru değilmiş. Bunlar arasında birkaç tanesini sizinle paylaşayım.

Toplum arasında en çok inanılan gerçeklerden biri beynimizin kaçta kaçını kullandığımız ile ilgilidir. Hep söylerler beynimizin en fazla yüzde 10’luk kısmını kullanıyoruz, hatta Einstein bile sadece ufak kısmını kullanılıyor. Yıllardır böyle düşünüp, yıllardır yanılıyoruz. Çekilen MR görüntülerine göre insanlar beyninin yüzde 100’ünü kullanırlar. Yani beynimiz de kullanmadığımız sessiz kalmış bir bölge yok.

En çok söylenenler arasındadır, insanlar öldükten sonra saçı ve tırnağı uzar derler. Bu da tamamen bir uydurmaca. Saçın da, tırnağın da uzayabilmesi için, bir takım hormonlara ihtiyacı vardır, ve öldükten sonra bu hormonlar salgılanmaz. Yani uzamazlar.

Büyüklerimiz bize hep yutmuş olduğumuz sakızların, bağırsaklara yapışıp orada kalacağını söylediler. O nedenle yutmanın çok zararlı olduğunu söylediler. Sakız, katkı maddesi olarak aroma, renklendirici, sakız mayası ve tatlandırıcıdan oluşur. Bu maddeler midenin sindirebileceği maddelerdir. Ola ki mide sindiremezse, dışkı yolu ile dışarı atacak kıvama getiri ve en geç bir iki gün içerisinde boşaltım yolu ile dışarı atar.

Uyurgezerlerin uyandırılmasının da tehlikeli olduğunu ve kalp krizine yol açabileceğini söylediler. Uyurgezerleri uyandırmak onları korkutur, şaşkına çevirir. Ama kalp krizine ya da felce falan yol açmaz.

Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>