Sırtta Çıkan Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilcelerden şikâyetçi olanların sayısı giderek artıyor. Oysaki son derece basit yöntemlerle özellikle sırt bölgesinde çıkan bu sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Önceden sırtınızda çıkmış sivilceler için (lekeleri) kolay hazırlanacak bakım kürleri de hazırladık.

Dekolte bölgesi olarak tanımlanan göğüs ve sırt bölgesinde çıkan sivilceleri incelediğimiz zaman karşımıza üç farklı nedenin çıktığını görüyoruz. Bu nedenlerden ilki hiç şüphesiz stres, özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte fazla kilolardan kurtulma telaşı, tatil heyecanı ve iş stresi gibi nedenler bu bölgelerde yağlanmaya bağlı olarak sivilce oluşumunu hızlandırıyor. Cilt yapınızda bu bölgelerde sivilce çıkmasına müsaitse hızlı bir şekilde sivilce oluşumunun zemini atılmış oluyor. Tabi ki stres tek başına yeterli bir etmen değil birbirinden farklı tetikleyici ile aynı şekilde ortaya çıkmış olması da son derece önemli bir hal almasını sağlıyor.

Kış aylarında çok fazla göze batmayan dekolte bölgesi sivilceleri hızlı ve etkili bir müdahale ile ortadan kaldırılabilir. Hijyen bu konuda ilk sırada yer alıyor. Yediklerinize dikkat etmeniz ve stresten uzak kalmaya gayret göstermeniz de sürecin hızlanması açısından önemli.

Temizlik İle Başlayalım

Özellikle sırt bölgesinde çıkan sivilceler ile mücadele ederken öncelikli olarak temizliğin önemli olduğu unutulmamalıdır. Yüzünüze uyguladığınız temizlik ürünlerinin hiçbirini sırtınıza uygulamadığınızı kabul etmelisiniz. Hal böyle olunca aynı cilt yapısına sahip olduğu için sırt ve göğüs bölgenizin daha kolay bir şekilde yağlanması içten bile değildir. Bu ve benzer sorunlar yaşamamak adına yüz için tercih ettiğiniz cilt bakım ürünlerini sırtınıza yada göğüs bölgenize de uygulayabilirsiniz. Hızlı bir şekilde etkisini gösterecektir. Aynı şekilde sivilcelere davetiye çıkaran aşırı yağ ihtiva eden kremlerden de uzak durmanız gerekebilir. İmkanınız dahilinde sırt bölgenizi günlük anti bakteriyel krem ile yıkayıp durulamanız önerilmektedir.

Ardından hızlı bir şekilde bu bölgelerde oluşan sivilcelerin azalmaya başladığını görebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise peelingdir. Ölü deriden arınmanızı sağlayarak cildinizin nefes almasına yardımcı olacak peelingi yaz ayları yaklaştıkça haftada bir kez uygulamaya gayret gösterin. Özellikle sırt bölgesinde düzenli olarak yapılmasının son derece olumlu etkileri olacaktır. Bu konuda profesyonel bir destek alacağınız gibi aynı zamanda kozmetik ürünlerden de yardım alarak uygulamaya başlayabilirsiniz.

Yaz Aylarında Banyoyu İhmal Etmeyin

Yorucu iş temposu ve sıcaklar sizi daha hızlı bir şekilde terletir. Bu da düzenli olarak duş almanızı zorunlu hale getirecektir. Öylesine bir duşa girip çıkmak yerine en azından haftada bir kere düzenli bakımlarınızı yaptığınız banyo seansını alışkanlık haline getirmenizi öneriyoruz. Biraz sıcak ortaya çıkardığı buhar ile gözeneklerinizi açacak bu durumda da daha kolay temizlemeye başlayacaksınız. Yüzde oluşan sivilceler ile kıyaslandığı zaman sırt ve göğüs bölgesinde oluşan sivilcelerin son derece etkili ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırılabileceği de unutulmamalıdır.

Cildiniz Nefes Alsın

Havaların giderek ısınmaya başladığı şu günlerde cildinizin nefes alması için pamuklu ve askılı kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Yoğun bir şekilde baskı altında kalmayacağı için daha kolay nefes alan cildiniz hızlı bir şekilde kendine gelecektir. Bu konuda farklı noktaları ön plana çıkmasına karşın öncelikli olarak sivilcelerle mücadele de üç adım son derece önemlidir. Bunların ilki temizlik ve hijyen olurken ikincisi cildinizin düzenli olarak hava almasını sağlamak olmalıdır. Hızlı bir şekilde cilt bakımı yaparak bu olumsuz etkilerden kurtulmanız da mümkündür. Daha detaylı bilgi ve seçenekler hakkında bir cilt doktoru ile görüşebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>