Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Şiş Kebabı Tarifi - ocuu.net

Şiş Kebabı Tarifi

Etimizi küçük parçalar halinde doğruyoruz. Üzerine ölçülere göre zeytinyağı ile soğanın ince rendeden çıkardığımız suyunu dökerek iyice karıştırıyor ve yaklaşık 2 saat boyunca bir kapta bekletiyoruz.

Bu süre geçtikten sonra etleri şişlere geçiriyor ve yarımşar parmak olmak şartıyla aralarını boş bırakıyoruz. Alevsiz ve biraz harlı kömür ateşi üzerine yerleştiriyoruz. Şişin her tarafını üçer dakikadan az olmamak şartıyla toplam en az altı dakika boyunca pişiriyoruz.

Etlerimiz piştiğinde şişten sıyırarak tabağa alıyor ve tuz serpiyoruz. İsteğe göre kekik de ilave edebiliriz. Etlerimizin yanına garnitür olarak domates, yeşil biber ve halka halka doğranmış soğan koyuyoruz. Şiş kebabımız hazır. Afiyet olsun. (:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>