Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Şiş Köfte Tarifi - ocuu.net

Şiş Köfte Tarifi

Çok yağlı olmayan, et makinesiyle iki defa çekilmiş koyun kıymasına, ölçülere göre rendelenmiş soğan, tuz, karabiber ve bir yumurta ilave ediyoruz. Yaklaşık 10 dakika boyunca bu karışımı iyice yoğuruyoruz. Sonra kıymanın hepsini birer yumurta büyüklüğünde parçalara ayırıyor ve bir tarafa bırakıyoruz. Kaç tane yumurta büyüklüğünde kıyma ayırmışsak, o kadar enli yüzlü şiş sağlıyoruz.

Önce şişleri kıymalı elle sıvıyor ve ayrılan her parça kıymayı şişe takıyoruz. Şişteki kıymayı avuçla sıkarak bir aşağı bir yukarı sıka sıka şişe yerleştiriyoruz. Bunu tüm şişler için uyguladıktan sonra, şişlerimizi bir kenara dayıyoruz.

Sonra bu şişleri harlı ama alevsiz odun kömürü ateşi üzerine oturtuyoruz. Şişleri çevirmek suretiyle yaklaşık 3-4 dakika pişiriyor ve sonra da sıyırarak servis tabaklarına alıyoruz. Afiyet olsun. ( :

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>