Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Site Hız Testi - ocuu.net

Site Hız Testi

Bu yazımda sizlere site hızınızı nasıl ölçebilirsiniz bunu anlatacağım bildiğiniz üzere google ve birçok arama motorunda üst sıralara çıkmak için site açılış hızınızın yüksek olması gerekmektedir. Hem arama motorları açısından hemde kullanıcılar açısından bu konuya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ayrıca sizin sitenize gelen kullanıcılar ilk 3 sn de sitenin açılmasını isterler bu süre 3 sn geçtikten sonra başka sitelere yönlenmeye başlarlar. Bu yüzden site açılış hızına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Site açılış hızını ölçen birçok site bulunmakla beraber en yaygın olanlarını sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk önce googlenin kendi tarafından yapmış olduğu pagespeed hız testi sitesinden bahsetmek istiyorum. Bu sitede sitenizin hızına göre puan veriliyor ayrıca sitenizin hızını yükseltmek için önerilerde bulunuyor.

GOOGLE SPEED TEST İÇİN TIKLAYINIZ.

Ekran görüntüsü ise şu şekildedir.

google-hız-testi

 

Gmetrix sitesi bu site sitenizin hızını ölçmek için sitenize puan vermektedir ayrıca sitenizde bulunan hataları nasıl düzeltebileceğinizdende bahsedilmektedir.

GMETRİX SİTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

site-hiz-testi-2

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>