Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Sony Xperia Z3 Özellikleri Fiyatı Ne Kadar  - ocuu.net

Sony Xperia Z3 Özellikleri Fiyatı Ne Kadar 

Bu yazımızda son ayların popüler cihazlarından olan Sony Xperia Z3’ü inceleyeceğiz. Akıllı telefon pazarı iyice kızışmaya başladı ve artık bütün markalar, modellerini iyice geliştirmeye başladı. Şimdi Sony tarafından üretilen Xperia Z3’ü inceleyelim.Ekran ve Kamera Özellikleri

Akıllı cihazlar kıyaslanırken, bakılan özelliklerin başında cihazların kamera ve ekran özellikleri gelmektedir. Sony Xperia Z3’ün kameralarını incelediğimizde de 20.7 MP’lik bir arka kameraya sahip olduğunu görüyoruz. Anlaşılan Sony, fotoğraf makinesi üretimindeki tecrübesini, akıllı telefonlarda da göstermek istiyor. Bu kamera aynı zamanda 8x optik zoom özelliğine sahiptir ve yine bu kamera ile 4K çözünürlüğünde (3840 x 2160 piksel) video çekilebilmektedir.

Xperia Z3’ün ön kamerası ise 2.2 MP’dir ve tıpkı arka kamerası gibi ön kamerası da piyasadaki birçok telefondan iyidir.

Gelelim Sony Xperia Z3’ün ekran özelliklerine. 5.2 inç genişliğinde ekrana sahip olan Z3’ün ekran genişliğinin piyasaya göre ortalama olduğunu söylemek mümkündür. Bu ekran 1080p (1920 x 1080 piksel) çözünürlüğünde olup anlaşılacağı gibi oldukça keskin bir ekran çözünürlüğüne sahiptir. Görüntü motoru X-Realty olan Xperia Z3’ün ekranı, Trilumonis teknolojisi ile üretilmiştir.

Bu cihaz 146 x 72 x 7.4 mm boyutlarında olup, 153 gr ağırlığındadır.

Performans Özellikleri

Bir akıllı telefonun performansı incelenirken, bakılan özelliklerin başında elbette işlemci ve RAM özellikleri gelmektedir. Çünkü bu özellikler ne kadar gelişmiş olursa, cihazın performansı da o kadar artacaktır. Bu açıdan Xperia Z3’ün işlemcisine baktığımızda 2500 MHz hızında 4 çekirdekli Snapdragon Qualcomm işlemciye sahip olduğunu görmekteyiz. RAM kapasitesine baktığımızda ise 3 GB RAM bulundurduğunu görüyoruz ki bu özellikler şu anda piyasa ortalamasının oldukça üzerindedir.

Yine performans özellikleri içinde depolama alanlarına bakacak olursak, Sony Xperia Z3 içerisinde 32 GB dahili hafıza bulunduğunu görüyoruz. 128 GB’a kadar hafıza kartı desteği sunan Xperia Z3, 16 GB’a kadar da USB Flash bellek takılabilme özelliğine sahiptir.

Android KitKat 4.4 işletim sistemi ile çalışmaktadır.

Pil kapasitesine baktığımızda ise oldukça iyi bir değer olan 3100 mAh değerinde pile sahip olduğunu görüyoruz. Bu batarya ile 16 saat aralıksız konuşma ve 890 saat bekleme ve 10 saat te video izleme imkanı bulunmaktadır.

Fiyat
Sonu Xperia Z3, haziran 2015 itibariyle 1900 TL civarında satıştadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>