Süper Lig Şampiyonluk Yarışı Nefes Kesiyor

super-lig-sampiyonluk-yarisi-devam-ediyor
Spor Toto Süper lig içinde 28.hafta geride kalırken nefes kesen bir liderlik yarışı görüyoruz. Özellikle 3 büyükler Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş arasında kıyasıya bir mücadele ile her hafta dengelerin değiştiği şampiyonluk potasında nefesler tutulmuş durumda. 34 haftalık lig maratonunu da sona yaklaşıldıkça ani puan kayıpları ve karşılaşma averajları önem kazanıyor.

Spor Toto Süper lig tüm heyecanıyla devam ederken lider Beşiktaş 61 puanla zirvede yer alıyor. Liderle aynı puana sahip Galatasaray ikinciyken 1 puan gerilerinden Fenerbahçe yakın takibini sürdürüyor. UEFA potası için mücadele veren Bursaspor, Başak şehir ve Tranbzonspor ise 47 puanla averaj farklarıyla sırada dizilmiş haldeler. 4.olan Bursaspor gol averajını elinde tutuyor. Süper lig fikstürü boyunca kabus yaşayan ve işlerin yolunda gitmediği takımlar ise Karabük Spor, Kayseri Erciyes Spor ve yeni ekip Balıkesir Spor. 3 takımda düşme hattında yer alıyor ve Karabük ile Kayseri 21 puan, Balıkesir ise 20 puana sahip. Son 6 hafta kala lige tutunmak için ekstra bir mücadele vermeleri gerekiyor.

Spor Toto Süper lig gol krallığına baktığımızda Bursaspor futbolcusu Fernandao 18 golle lider, Beşiktaşlı Demba Ba 16 golle ikinci, Trabzon Sporun golcüsü Oscar Cordozo ise 15 golle üçüncü sırada yer alıyor. Fikstür baz alındığında Beşiktaş’ın avantajlı olduğu ancak Galatasaray ile kıyasıya bir çekişme içinde olacaklarını belirtiyor futbol duayenleri.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>