Sürekli Duyulan Ancak Ne Olduğu Bilinmeyen Motosiklet Çeşitleri

ilginc-motor-modelleri

Gündelik hayatımızda sürekli olarak ya çevreden birisi ya da etrafımızda geçen muhabbetten aşina olduğumuz bir kelime grubudur. Motosiklet türlerinin hepsini duymuş olsak dahi haklarında bilgi sahibi değilizdir. Örneğin Racing hakkında fikir yürütebilirsiniz ama sürekli duyduğunuz Chopper için bu mümkün değildir. Size en sık duyduğunuz 5 motosiklet türünü açıklamalarıyla beraber derledik.

Racing

Racing motosikletler hız üzerine üretilmiştir. Yapılı ve gösterişli kasalara sahiptirler. Koltuk önünde geniş bir benzin deposu ve korumalıkları bulunur. Bu sayede estetik bir görüntü güç ile birleşerek mümkün olmuş olur. Sadece asfalt yollar için sürüşe uygundur. Güçlü bir motora sahip olduğundan yüksek hızlara ulaşabileceğiniz bir motosiklet türüdür.

Chopper

Aslında orijinal haliyle bakıldığı zaman parçaları kesip biçilerek farklı bir tasarım yapılmış, kalın arka lastik ve uzun maşalarıyla dikkat çeken düşük hız yüksek konforu baz alan motorlardır. Tutku meselesidir.

Cruiser

Chopper modellerin genelde dünyada tek bir tanesi bulunur. Özel yapımdırlar. Cruiser ise bu modellerin fabrikasyon olarak seri üretilmesiyle ortaya çıkmış modeldir.

Cross

Cross motosikletler dağ motorlarıdır. Toprak ve çakıl gibi engebeli arazilerde sürüş için tasarlanmış özel amortisörlere sahiptirler. Bu sebeple dengede durarak müthiş bir aksiyon deneyimi yaşamanız mümkün olur. Hiçbir şekilde size engel olabilecek bir doğa koşulu yoktur.

Enduro

Bir gezi yaparken aniden araziden geçebileceğiniz ama aynı zamanda asfaltta hızda yapabileceğiniz bir motosiklet mi arıyorsunuz? İşte bu tarz orta sıklet motosiklet modeline Enduro ismi veriliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>