Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Süs Köpekleri Ve Irklar - ocuu.net

Süs Köpekleri Ve Irklar

Herkesin bildiği gibi sayısızca köpek ırkı mevcuttur. Bu köpek ırkları arasından en çok beslenenleri, tercih edilenleri süs köpekleri dediğimiz tanımın içine giren köpek ırklarıdır.

Süs köpekleri, son derece dikkatli bir bakım isteyen ırklardır. Her süs köpeğinin özellikleri ve istediği bakım şekli farklıdır. Farklı cinslerde süs köpeklerine aynı bakım şeklini uygulamazsınız. Yanlış uyguladığınız bir bakım şekli süs köpekleri cinslerinin rahatsızlanmasına, sağlığının bozulmasına ve köpeğinizde farklı rahatsızlıkların oluşmasına yol açar.

Bir süs köpeği aldığınız zaman ilk olarak Veteriner Hekime gitmelisiniz, köpeğinizi muayene ettirmelisiniz ve nasıl bir bakım şekli uygulayacağınızı öğrenmelisiniz. Köpek almak, bir köpeği tamamen sahiplenmek değildir. Köpeği, sadece ona iyi bir hayat standartları sunmak için alıyorsunuz. Gerektiği şekilde bakım uygulayamayacaksanız almamalısınız, çünkü hem kendinize hem de o canlıya eziyet etmiş olursunuz.

Eğer bir apartmanda köpek bakacaksanız evinizi ona göre dizayn etmeli, evinizde köpeğe zarar verecek eşyalar barındırmamalısınız. Köpeğinizi sıklıkla gezdirmeli ve egzersiz yaptırmalısınız, ayrıca onu doğadan kesinlikle soyutlayamazsınız.

Köpek Türleri arasında en küçük boyutlarda olanlar süs köpekleri cinsleridir. Bunların başlıcaları Pekinez, Maltese Terrier, İngiliz Cocker, Pug, Boo gibidir.Bu köpekler arasında ise en çok dikkat çeken hem boyutları hemde sanki oyuncak bir köpeğe benzemesinle Boo Köpek en fazla aranan köpeklerden biridir.Boyutları küçük olduğundan dolayı diğer köpek cinslerine uygulanan bakımdan daha farklı bakım bir bakım uygulanması gerekir. Süs köpeğinizin tüylerini sıklıkla taramalısınız, uygulaması gereken bakımı eksiksiz bir şekilde yerine getirmelisiniz.

Süs köpeğine uygulanması gereken tüy bakımı ve diğer bakım işlemleri onun cinsine, tüy ve deri yapısına göre farklılık gösterir. Örneğin Maltese Terrier cinsi bir köpeğe uygulanması gereken bakım şekli kısa ve seyrek tüy yapısına sahip olan bir köpeğe uygulanması gereken bakım şeklinden farklıdır. Köpeğinize aldığınız mamalar ve ek besinlerde köpek cinsine göre farklılık gösterir. Kaliteli mamalar ve ek besinler almalısınız.

Köpekler arasında insanlarla en sık bağ kuran cinsler süs köpekleridir. Köpeğinizle çabuk bir bağ kurmak istiyorsanız sorumluluğunuzu yerine getirmeli ve ona iyi bir hayat yaşatmaya çalışmalısınız. Siz üstünüze düşen görevi yerinize getirirseniz süs köpeğinizle kısa bir süre içinde bağ kurabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>