Televizyon Yayını Nasıl Kayıt Edilir?

televizyon-yayini-kaydi-nasil-yailir
Televizyonda yayınlanan bir programı ya da diziyi kaydetmek için eskisi gibi büyük gelişmiş cihazlara sahip olmanıza gerek yok. Avi formatında yayın yakalayabilen bir program ile bunu başarabilmeniz mümkün. Benim size TV yayını kaydetmek için tavsiye edebileceğim program Cam Studio programıdır. Cam Studio sayesinde istediğiniz yayını kaydederek gerek kişisel bir arşiv gerekse internet yayını yapabilirsiniz.

Cam Studio bilgisayarınıza kurulabilen bir uygulamadır. Dikkat etmeniz gereken nokta Cam Studio programına ek olarak videoların kaliteli ve yönetilebilir olması için codec ayarlarınızın tam olmasıdır. Eğer codec konusunda bir bilgiye sahip değilseniz en kolay yoldan halletmenin yolu K-LiteCodec kurarak mümkün olacaktır. Ancak codec ayarlamaları hakkında bilgi sahibiyseniz ve manuel ayarlamalarla daha iyi sonuçlar arıyorsanız size tavsiyemiz ffdshow video codec paketini indirmeniz olacaktır. Açtığınız internet sitesi üzerinden yayını izlerken orijinal boyutunda olmasına dikkat edin. En iyi kaliteyi ancak bu sayede alabilirsiniz. Ayrıca yayını kaydetmeye başlamak için yapmanız gereken şey Cam Studio üzerinden Region kısmına gelerek Record tuşuna basmaktır.

Bu ayarlamalarla televizyonda yayınlanan her yayını kaydedebilirsiniz. Bu kişisel bir hobi olarak kesinlikle güzel bir çalışma şekli. Ancak bu kaydettiğiniz yayınlardan ticari bir kazanç elde etmeniz durumunda telif haklarından dolayı sorun yaşayabileceğinizi unutmayın. Bunun bilincinde olarak kayıtlar alın ve yayınlarken ona göre bir yayın politikası izleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>