Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Telli Pilav Tarifi - ocuu.net

Telli Pilav Tarifi

Ayıklanmış pirincin üzerini bir-iki parmak kapatacak kadar tuzlu su koyup bir saat bekletiyoruz. Sonra ise suyunu süzüyoruz.

Diğer yandan tencereye yağ koyuyoruz. Kırılmış şehriyeyi de ilave ediyoruz. Şehriyelerimiz hafifçe pembeleşinceye kadar kavuruyoruz. Sonra pirinç ilave ediyoruz. Hepsini birlikte 4-5 dakika daha kavurduktan sonra tuzu, kaynar haldeki suya ilave ediyoruz.

Kaynayıncaya kadar harlı, sonra da suyunu çekene kadar orta ateşte pişiriyoruz. 8-10 dakika arası da çok hafif ateşte demledikten sonra, tabağa alıyor ve sıcak sıcak servis yapıyoruz. Afiyet olsun. (:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>