Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi - ocuu.net

Terbiyeli İşkembe Çorbası Tarifi

Öncelikle işkembeyi temizliyoruz. Şimdi derin bir tencere alıyor ve içine su ile birlikte önceden temizlediğimiz işkembeyi koyuyoruz. Tuzunu da ektikten sonra tenceremizin kapağını kapatıyor ve kaynamaya bırakıyoruz.

Su artık kaynamaya başladığında tenceremizin kapağını açık bırakıyor ve üzerinde oluşan köpükleri alıyoruz. Artık köpükler bittiğinde tenceremizin kapağını tekrar kapatıyoruz ve kaynamaya bırakıyoruz.

İşkembelerimiz piştiğinde onları bir kaba alıyoruz ve küçük küçük doğruyoruz. Başka bir tencere alıyor ve un döktükten sonra yeterli miktarda yağ ile birlikte unu kavuruyoruz. Sonra işkembemizin kalan suyunu yavaş yavaş una ilave ediyoruz.

İyice kaynakdıktan sonra önceden doğradığımız işkembeleri de tencereye alıyoruz. Çorba artık tekrar kaynamaya başladığında terbiyesini de ekliyoruz. Terbiyesini de ekledikten sonra çok kısa bir süre karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz.

Kırmızı biberi biraz yağ ile tavada kızartıp çorbamızın üzerine döküyoruz. Son olarak sarmısaklı sirke ekliyor ve servis yapıyoruz. Afiyet olsun.

Terbiyesi nasıl yapılır: Üç yumurta sarısı ile limon suyunu iyice karıştırıyoruz. Daha sonra yukarıda tarifte geçen aşamada çorbamıza boşaltıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>