Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
TFF Super Kupa Finali Bilmecesi - ocuu.net

TFF Super Kupa Finali Bilmecesi

turkiye-super-kupa-finali

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen Spor Toto Süper Lig şampiyonu olan Galatasaray harika bir sezon geçirdi. Normal şartlarda lig maratonunun üç ayrı temel noktası bulunuyor. Lig şampiyonluğu, Türkiye kupası ve Süper kupa olmak üzere ayrılıyor. Lig şampiyonu olan takımla Türkiye kupasını kaldıran takımın Süper kupa için mücadele ettiğini hepimiz biliyoruz. İşte bu noktada bu sezon Galatasaray hem lig şampiyonu olmayı başardı hem de Türkiye kupasını müzesine götürdü. Ardından birçok tartışma konusu ve yüzlerce soruyu beraberinde getirerek.

Yapılan futbol programlarında bazı kesimler Galatasaray’ın lig ikincisiyle Süper kupa maçı yapacağını söyledi. Bazıları geçen senenin lig şampiyonuyla ya da Türkiye kupası şampiyonuyla yapacağını söyledi. Kimisi kaybetmiş olsa da Türkiye kupası finalini oynadığı takımla yapacağını söyledi. Kafaların iyice karışmasıyla beraber en sonunda çözüm Türkiye Futbol Federasyonu tarafından sunuldu. Yönetmelikte var olan maddeler ışığında sunulan yanıt şu oldu.

  • Süper kupa finali lig şampiyonu ile Türkiye kupası galibi arasında oynanır. Şayet bir takım hem lig şampiyonu olup hem Türkiye kupasını kazanırsa o zaman yürürlük değişir. Türkiye kupasını kaybetmiş olsa dahi finalistle Süper kupa mücadelesine çıkar.

Bu açıklamayla tüm tartışmalara son nokta konulurken Galatasaray’ın TFF Süper kupa finalinde oynayacağı takımın Bursaspor olduğu kesinleşmiş oldu. Muhtemelen lig başlangıcından bir ya da iki hafta önce oynatılması beklenen finalde, Türkiye kupası final maçı kadar zevkli bir maç izleyebilecek miyiz?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>