Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Tırnaklarınızın Uzaması İçin - ocuu.net

Tırnaklarınızın Uzaması İçin

Bir çok genç kızın ya da kadının en büyük problemlerinden biri tırnaklarının uzamaması ya da çok çabuk kırılmasıdır. Bunun nedeni tırnaklara gereken özenin gösterilmemesinden kaynaklanır. İyi bakım yapılan tırnak sağlamlaşır ve uzar. Peki bunun için ne yapmalıyız ve nasıl hızlandırabiliriz?

Öncelikle en çok kırılan tırnak biçimleri, törpülenirken küt olarak törpülenenlerdir. Küt tırnak kırılmaya müsait bir yapıdadır. Bu nedenle tırnaklarınızı törpülerken, yuvarlak olarak törpülemek gerekir. Yapılan bir diğer yanlışta, sürülen ojenin ünlerce tırnak üzerinde kalmasıdır. Tırnak üzerinde kalan oje tırnağın sararmasına neden olur. Ayrıca tırnağın kat kat soyulmasına da neden olur. Oldukça incelen tırnak hem biçimsiz durur hem de kırılmaya çok açıktır. Bunun için sürülen ojenin tırnakta çok kalmaması gerekir. Ayrıca dikkat ettiniz mi bilmem ama, bulaşık yıkayan, ya da sık sık ellerini yıkayan bayanların tırnakları çok daha çabuk uzar. Bunun nedeni tırnakların su ile beslenmesidir. Su tırnakları besler ve uzatır. Ama bu işlemi yaparken tırnakta oje olmaması daha sağlıklıdır.

Uzmanların yapmış olduğu araştırmaya göre zeytinyağı tırnağın sertleşmesine yardım eder. Sertleşen tırnak kolay kolay kırılmaz. Sertleşmesi için en iyi besin kaynağıdır. Ayrıca limonda tırnağın beyazlamasında etkilidir. Tırnağın limona temas etmesi tırnağı beyazlatır. Bu nedenle son zamanlarda zeytinyağı ve limon katkılı kremler, en çok satan krem türleri. Size de önerilen bu tarz bir krem kullanmanız.

tirnaklar-nasil-uzar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>