Türk Kahvesi İçerek Kaç Kilo Verebilirim

Türk kahvesinin diyet yapan bayanlara yardımcı olma özelliği vardır.
Sabah uyandığınızda düzenli olarak  süt ve şeker kullanmadan Türk kahvesi içmeyi sürdürürseniz kısa sürede ideal seviyelerde kilolarınızda düşüşler yaşadığınızı görürsünüz.
Her zayıflatıcı besinde olduğu gibi Türk kahvesinde de metabolizmayı hızlandırma görevi üstlendiği doğrudur. Yağları çok çabuk yakmasından dolayı biraz da hareket ve yiyeceklerde özenli davranıldığında zorlanılmadan fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
İdeal kilolardan kasıt bir hafta boyunca en fazla 1,5 kiloya yakındır. Bu miktardan daha fazla verilmesi durumunda daha sonraki süreçte verdiklerinizin iki katına kadar yeniden alındığı görülmektedir. Kısacası vücut hızlı verilen kiloya karşı yeniden alma eğilimi göstermektedir.
Vücudun ihtiyacı olan karbonhidratın, yağın ve proteinin fazlasına karşı önlem almak amacıyla yiyeceklerinizde aşırıya kaçmamanız ve zararlı olan yiyeceklere karşı kendinizi tutmanız, düzenli olarak, her besinden yeterince yemenizin yanında Türk kahvesini tükettiğinizde size kilolarınızı vermenizde etkili bir yardımcıdır.

Türk kahvesi içmenin yanında başka nelere dikkat edilmelidir?
Türk kahvesi tek başına kilo vermek için kullanıldığında istenilen sonuçları vermeyebilir. Çünkü her diyet için kullanılan üründe olduğu gibi 3 öğün sayısı ve aşırı kaloriye sahip yiyeceklerden uzak durmanın yanında sporun da önemli olduğunu biliyorsunuz.
Bol su tüketiminin yanında yeşil çaya da ağırlık verilmelidir.
Ev içerisinde yapacağınız çeşitli egzersizler ile spor ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Türk kahvesi en fazla ne kadar içilmelidir?
Günlük 1-2 bardaktan fazla içildiğinde kafeinin vücuda yüksek dozda alınmasından doğacak zararların başında böbrek, kalp ve midemizde yaratacağı olumsuzluklar gelir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>