Twitter Fenomeni Olmak İçin Ne Yapabilirim?

Twitter Fenomeni
Twitter günümüzün en çok kullanılan sosyal paylaşım sitelerinden biri. Kişinin popülerliğinin takipçi sayısıyla ölçüldüğü bu platformda herkes binlerce takipçiye sahip bir fenomen olmak istiyor. Peki, Twitter fenomeni olabilmek için nelere dikkat etmeli ya da neler yapmalı diye mi düşünüyorsunuz? O halde bu yazımız sizin sorularınıza cevap verecek.

Twitter’da fenomen olabilmek için devamlı olarak yapmanız gereken iki önemli kilit nokta var. Bunlardan birincisi re-tweet denilen hadise. Re-tweet başkasının atmış olduğu tweeti paylaşmak üzerine kurulu bir sistem. Çok popüler kişilerin attığı ve genel bir kitlenin dikkatini çekecek olan tweetleri seçerek re-tweet etmeniz takipçi sayınızı arttıracak ve profilinizin daha işlevsel olmasını sağlayacaktır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hashtagler. Hashtag denilen tabir ‘#’ ifadesiyle başlayan ve tüm Twitter kullanıcılarının görebildiği mesajların bulunduğu kısımdır. Genellikle sosyal olaylar hakkında ve gündem düşünceleriyle oluşan hashtagler takipçi kazanmak için çok önemli. Gündemi ve popüler konuları iyi ele alır ve güzel tweetler atarsanız oldukça iyi bir takipçi getirisi kazanabilirsiniz.

Twitter üzerinden dikkat etmeniz ufak tefek detaylar ise hesabınızın kişisel duruşudur. Örneğin takipçilerinizin en çok aktif olduğu saat aralıklarında Twitter üzerinden paylaşım yapmanız en iyi geri dönüşü size sağlayacaktır. Bunun dışında fotoğraf ve video paylaşımlarıyla desteklediğiniz gönderiler her zaman daha fazla dikkat çeker. Bu konularda dikkatli olmanız sizi bir Twitter fenomeni haline getirebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>