Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Twitter Herkese DM Özelliği Artık Aktif - ocuu.net

Twitter Herkese DM Özelliği Artık Aktif

twitter-dm-ozelligi-aktif
Twitter 140 karakterle kendimizi ve düşüncelerimizi belirttiğimiz bir platform. Takip ettiklerimiz ve takipçilerimiz, gündem maddeleri ve trend topiclerle hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasına girdi bile. Eskiden sadece takipçilerin birbirlerine DM yani direkt mesaj gönderebildikleri Twitter’da artık herkesin birbirine DM gönderebilmesi mümkün.

Bu sistemi hayata geçiren Twitter kullanıcılarının rahatsız olmamaları için bunu bir ayarla özelleştirdi ve istenilen düzeyde olmasını kullanıcıya bıraktı. Twitter hesabı olan herkesten DM alabilmek ya da gönderebilmek sizin isteğinizde olan bir hadise oldu. Bu özelliği kullanmak isteyenlerin Twitter hesaplarından ufak bir ayar değişikliği yapması yeterli olacak.

 Twitter hesabınızda var olan Ayarlar bölümüne gelerek Güvenlik ve Gizlilik seçeneğini seçmelisiniz. Ardından ‘Receive Direct Messages from anyone’ seçeneğine yani ‘Herkesten DM al’ seçeneğine tik koyduktan sonra bu özelliği aktif etmiş olursunuz. Böylelikle her Twitter kullanıcısı bu noktadan sonra size özel mesaj ile ulaşabilir.

Twitter aynı zamanda bu özellikle beraber DM rapor sisteminde bazı köklü değişiklikler yaptı. Bu yeni özelliğin suiistimal edilmemesi için rahatsızlık verici içeriklerin şikayet edilmesi kategorize bir sistemle kolaylaştırıldı. Buna bağlı olarak reklam, spam, cinsellik, tahrik ve aşağılama içerikli mesajlar anında Twitter yetkililerine bildirilebilecek. Böylece mesaj sahibi içeriğe göre gerekli yaptırımlar alabilecek. Kullanıcılarına en iyi sosyal ağ deneyimi için çalışmalarını sürdüren Twitter bu özellik sayesinde oldukça beğeni topladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>