Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır - ocuu.net

Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır

İnternetin her an her yerde vazgeçilmez olduğu günümüzde, her türden seyahatte de en büyük ihtiyacımız haline gelmiştir. Hava yolu ile yapılan seyahatlerde mobil cihazların kullanılması tehlikeli olduğundan, sadece uçaklarda internetten mahrum kalınmaktadır. Gelişen teknoloji ve modern bir uçakta internet nasıl kullanılır, sorusu akıllara uzun zamandır takılmaktaydı. Uluslararası gibi uzun uçuşlarda, internet kullanımı oldukça güzel zaman geçirmenin bir yoludur. THY Boeing 777-300 ER uçaklarında yurt dışı uçuşlarda internet kullanımının test protokolünü başlattı. Çok yakın bir zamanda tüm Airbus A330-300 uçaklarında internet hizmetini müşterilerine sunacak.

Uçakta internet nasıl kullanılır, sorusuna cevap olarak, güvenli kalkış ve mobil cihazların kullanımının serbest olduğu uyarısından sonra, Wi-Fi açılarak tarama yapılır. “Turkish Airlines” adı ile hizmet veren mobil ağ bulunarak, bağlantı sağlanır. Şifresiz olarak sağlanan Wi-Fi bağlantısı ile tarayıcı açıldığında, bir güvenlik sayfası karşınıza çıkacak. Buradaki bilgileri girerek bağlantınızı onayladıktan sonra, uçakta internet keyfi başlamış olacaktır. Her ne kadar internet, uçak ve bağlantı teknolojileri gelişmiş olsa da bağlantı hızı henüz 2 Mbps civarındadır.

 

Oldukça yüksek bir mesafede seyreden ve hızının 600Km üzerinde olduğu hatırlandığında, bağlantı hızı oldukça yüksek sayılabilir. Unutulmaması gereken bir diğer konu ise ücretlendirmedir. Yurt dışı uçuşlarında bu hizmeti veren THY, Euro para birimi üzerinden 10 dakikadan 24 saate kadar farklı ücretler ile müşterilerine internet hizmeti vermektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>