Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
UPS İle Para Gönderme Alma İşlemi Nasıl Yapılır - ocuu.net

UPS İle Para Gönderme Alma İşlemi Nasıl Yapılır

ups-ile-para-gonderme-alma-islemi-nasil-yapilir
UPS uluslararası para transferi bazında en çok kullanılan sistemdir. Dünya devi Western Union tarafından sunulan bu sistem sayesinde dünya üzerinde 7.000 noktaya para transfer edebilirsiniz. İşlem oldukça basit bir mantık üzerinden işlediği için çok sık tercih edilir. Göndericinin ya da alıcının bir banka hesabı olmasına dahi gerek duyulmamaktadır.

UPS işlemi için ilgili vezneye gittiğinizde bir para gönderme formu doldurursunuz. Bununla birlikte gönderici kişinin adına olan kimlik bilgilerinizin fotokopisi ile beraber işleme alınır göndereceğiniz tutar. İşte bu noktadan sonra sizin yapmanız gereken tek şey alıcı kişiye size verilen MTCN yani Para transferi kontrol numarasını göndermektir.

UPS ile Türk Lirası, Dolar ve Euro para birimlerini transfer edebilmeniz mümkündür. 1 ile 3000 birim arası için talep edilen komisyon ücreti 20 birimdir. Yani 3000 dolar gönderiyorsanız ödemeniz gereken komisyon 20 dolardır. 3000 ile 7500 birim arası 35 birim komisyon alınır. Yani 7500 Euro gönderiyorsanız 35 Euro komisyon ödersiniz. En güvenilir para transfer metodudur.

UPS ile para alımı ise alıcının anlaşmalı bir UPS veznesine giderek başvurmasıyla gerçekleşir. Para alım formu doldurduktan sonra alıcının ad soyadına düzenlenen kimlik fotokopisiyle beraber MTCN yani para transfer kontrol numarasını yazarak işlem tamamlanır. Bilgilerin doğru olması halinde alıcıya vezneden ücret ödenir ve para transfer işlemi tamamlanmış olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>