Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Uzay Konulu Filmler - ocuu.net

Uzay Konulu Filmler

UZAYLA İLGİLİ EN İYİ FİLMLER

EN İYİ 10 FİLM

*ALIEN (YARATIK)

Yaratık filminin tasarımını İsviçreli tasarımcı H.R: Giger yapmıştır.

Filmin yayın tarihi 25 Mayıs 1979’dur. Yönetmen, Ridley Scott’tur. İlk filmde büyük başarının yakalanmasıyla devam filmleri de çekilmiştir.

Nostromo görevinden dönmekteyken geminin ana bilgisayarından alının bir sinyal sonucunda 7 kişiden oluşan mürettebata orayı araştırma görevi verilir. Gezegene 3 kişilik bir takım iner. Bulunun garip yumurtaların içinden çıkan yaratıkların Kane’in kaskını asitle yakması sonucu kask suratına yapışır. Kane ‘i bu haliyle gemiye almaları sonucunda olaylar zinciri başlamış olur.

*ALIEN 2 (YARATIK 2)

Yaratık filminin devamı olarak çekilmiştir. Yayın tarihi 18 temmuz 1986 olan filmin yönetmenliğini James Cameron yapmıştır.

*ALIEN 3 (YARATIK 3)

Yönetmenliğini David Fincher’in yaptığı film 22 mayıs 1992 yılında yayınlanmıştır. Yaratık 2’nin devamı olarak çekilmiştir.

*ALIEN:RESURRECTION (YARATIK DİRİLİŞ)

26 kasım 1997 tarihinde yayınlanmıştır. Yaratık 4 olarak yaratık filminin devamıdır. Yönetmenliğini Jean-Pierre Jeunet yapmıştır.

*ALIEN PREDATOR’E KARŞI

13 ağustos 2004 yılında yayınlanmıştır. Filmin yönetmeni Paul W.S. Anderson’dır.

*ALIENS VS. PREDATOR:REQUİEM

Yönetmenleri Colin Strause ve Grek Strause ‘nin olduğu film 25 aralık 2007 yılında yayınlanmıştır.

*MOON (AY)

Yayın tarihi 26 mart 2010’dur. Filmin yönetmenliğini Duncan Jones yapmıştır.

Üç yılını aya ulaşmak ve ayda incelemeler yapmak için geçiren astronot Sam Bell farklı bir münzevi hayat yaşamaktadır. İşini fazlasıyla önemser ve heyecanla yapar. Ay Sam’ın evi gibidir orada rutin bir hayata sahiptir. Eve dönüşü düşündüğü zamanlarda Sam etrafında bazı tuhaflıklar fark etmeye başlar. Bu süreç içinde kendisiyle karşı karşıya gelen Sam kurduğu hayatın ne olduğunu keşfetmeye başlar.

*YASAK BÖLGE 9

Yayın tarihi 14 ağustos 2009 olan filmin yapımcısı Peter Jackson’dır.

1982 yılında bir uzay gemisi Johannesburg üzerinde konumlanır. Lideri olmayan binlerce uzaylı yaratık ile karşılaşılır. Bu büyük uzaylı topluluğu Johannesburg’da 9.bölge adıyla anılan bir mülteci kampına yerleştirilir.

*PITCH BLACK (DERİN KARANLIK)

Film 18 şubat 2000 yılında yayına girmiştir. Yönetmenliğini David Twohy yapmıştır.

40 yolcusuyla başka bir gezegene yerleşmek üzere yola çıkan uzay gemisi yolda meteor fırtınasına yakalanır. Bilmedikleri bir gezegene mecburi iniş yaparlar. Zaman içerisinde burada yaşadıkları zorlukları ve yaşam mücadelelerini anlatan bir film.

*DÜNYA’NIN DURDUĞU GÜN (THE DAY THE EARTH STOOD)

2008 yapımı bilim kurgu filmidir. Orijinali 1951 yılında aynı isimle çekilmiştir.

Washington’da sıradan bir günken içinde uzaylı Klaatu ve onun birçok güce sahip robotunu taşıysn bir UFO şehrin tam ortasına iniş yapar. Klaatu ve robotu yeryüzüne barışı yaymak için görevlendirilmişlerdir. Bilim Kurgu Filmle İzle

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>