Vivaldi Web İnternet Tarayıcısı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

vivaldi-web-internet-tarayicisi-ozellikleri

İnternet ve bilgisayar alanında yenilikler birbiri arkasından gelmeye devam ediyor. Günümüzde internet tarayıcıları için de durum bu şekilde ilerlemekte ve birçok yeni yüzü piyasada görmeye başladık. Bu yeni tarayıcılardan birisi de bir süredir dillerde dolaşan Vivaldi.

Vivaldi, Opera’danayrılan JonVon Tetzchner kendisine yeni bir ekip kurmuştu. Bu ekip ile yeni bir tarayıcı üzerinde çalışacaklarını belirten Tentzchner sonunda bunu başarmış gibi görünüyor. Gerçekten de yeni nesil kullanıcıların istediği hız ve rahatlığı bir arada sunabilecek bir program gibi görünüyor, Vivaldi. Programın geneline bakıldığında normal bir web tarayıcı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak onlar bunun daha fazlası olduklarını söylüyor.

İnternette gezinirken can sıkıcı olan bir konu vardır ki, gittikçe artan sekmeler. Bu duruma bugüne kadar tam bir çözüm üretmeyen firmaların karşısına Vivaldi yepyeni özelliği ile geliyor. Tabstacks isimli bu özellik sayesinde artık gezinti yaptığınız sekmelerinizi birbiri üzerinde biriktirebileceksiniz. Daha sonra da isterseniz bunları normal sayfa açar gibi genişleterek aradığınızın hangisinde olduğunu rahatlıkla bulabileceksiniz.

Vivaldi’nin bir diğer özelliği de gezinti yaptığınız sitelere göre tasarımının değişmedi. AdaptiveInterface olarak belirtilen bu özellik sayesinde Facebook üzerinde gezinirken tarayıcı mavi, Verge’e girdiğinizde ise kırmızı tonlarda olacak. Bu sayede ortama çok daha hızlı ayak uydurabilecek olan tarayıcı ile çok daha konforlu bir gezinme deneyimi yaşayacaksınız. Ayrıca ayarlarından kendinize göre her noktasını değiştirebilme imkanınız da var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>