WhatsApp Bilgisayara Nasıl Yüklenir

Bilindiği gibi WhatsApp akıllı telefonlarda kullanılmaya başlandığı günden beri çok ses getirdi ve artık akıllı cihazların neredeyse vazgeçilmezi oldu. Bununla birlikte cep telefonunda WhatsApp kullanan kişiler bu uygulamayı bilgisayarda da kullanmak istiyorlar. Bu yazımızda da Windows’ta WhatsApp nasıl kullanılır bunu anlatacağız.

Bunun için öncelikle WhatsApp kullandığınız bir cep telefonunuzun olması gerekli. Cep telefonunuzun işletim sisteminin ne olduğu ise çok ta fark etmiyor. Sadece iOs için şimdilik kullanılabilir değil. Yani iPhone kullanıyorsanız WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanamazsınız. Telefonunuzun işletim sisteminin Android, Windows, Black Berry veya Nokia S60 ise o zaman WhatsApp uygulamasını bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ı bilgisayarınızda kullanabilmek için bir diğer şart ta bilgisayarınızda Google Chrome tarayıcısının yüklü olmasıdır. Yüklü değilse hemen yükleyin.

Şimdi de gelelim WhatsApp uygulamasının bilgisayarda açılmasına. Öncelikle telefonunuzdaki WhatsApp güncel değilse güncelleyin. Güncelledikten sonra bilgisayarınızda Google Chrome’u açın ve https://web.whatsapp.com/ adresine girin. Bu adrese girdiğinizde karşınızda bir barkod göreceksiniz.

 Yapmanız gereken şey telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının ayarlar kısmında “WhatsApp Web” yazan yere tıklayarak ekranda çıkan barkodu okutmak. Sonrasında Whatsapp’ı bilgisayarınızdan kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>