Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
WhatsApp ile Nasıl Toplu Mesaj Çekilir? - ocuu.net

WhatsApp ile Nasıl Toplu Mesaj Çekilir?

Günümüzde akıllı telefon sahibi olup ta, WhatsApp uygulamasını kullanmayan kimse neredeyse kalmadı. Değişen iletişim şekilleri, beraberinde daha değişik ihtiyaçları da doğurabiliyor. Bu yazımızda WhatsApp uygulaması ile telefon rehberinizdeki kişilere toplu mesaj nasıl gönderilir buna bakacağız.

Toplu mesaj gönderme mantığı aynı olsa da, Android ve iOs yüklü cihazlarda menüler bazen değişmektedir. Şimdi WhatsApp ile toplu mesaj nasıl gönderilir, Android ve iOs için ayrı ayrı bakalım.

iOs ile WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Göndermek

iOs üzerinden WhatsApp kullanıcılarına toplu olarak mesaj göndermek için öncelikle uygulamayı açın ve “Sohbetler” yazan yere dokunun. Üst kısımda “Toplu Mesaj Listesi” yazan yere tıklayın. Açılan ekranda “Yeni Liste”ye dokunun. Bundan sonra artık kişi listenizden istediğiniz kişileri bu listeye ekleyebilirsiniz. Şimdi “Oluştur” yazan yere tıkladığınızda yeni WhatsApp grubu oluşmuş demektir.

Eğer bu oluşturduğunuz kişi listesini düzenlemek isterseniz toplu mesaj listesini açarak “Düzenle” demeniz yeterlidir. Burada listeye yeni bir isim verebilirsiniz. “Listeyi düzenle” diyerek te buradaki kişilerden istediğinizi çıkarabilir ve istediğiniz kişiyi ekleyebilirsiniz. Görüldüğü gibi bu iş oldukça kolaydır.

Android ile WhatsApp Üzerinden Toplu Mesaj Göndermek

Android üzerinden toplu mesaj göndermek için öncelikle WhatsApp’ı açın ve “Sohbetler” yazan yere geçin. “Menü” yazan yere dokunun ve burada “Yeni Yayın Listesi” yazan yere tıklayın. Burada sizden yeni bir kişi listesi oluşturmanız istenecektir. İsterseniz kişilerin isimlerini tek tek yazın veya isimlerin önündeki (+) simgesine dokunun. Kişileri eklemeniz bittikten sonra “Bitti” yazısına dokunun. Şimdi “Oluştur” yazan yere tıkladığınızda yeni WhatsApp grubu hemen oluşturulacaktır. Eğer bu gruba yeni birilerini eklemek veya olanlardan birini çıkarmak isterseniz bu oluşturduğunuz toplu mesaj listesini açarak “Menü” tuşuna basın ve “Toplu Mesaj Liste Bilgisi” yazan yere tıklayın. Burada “Düzenle” yazan yere tıkladığınızda listeyi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Eğer bu listeye yeni birini eklemek isterseniz “Yeni Alıcı Ekle” demeniz yeterlidir. Bu listeden birilerini çıkarmak isterseniz de “Toplu Mesaj Listesinden Katılımcıları Çıkart” yazan yere tıklayın ve açılan listede, kişilerin isimlerine tıkladığınızda bu kişiler toplu mesaj listesinden çıkarılacaklardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>