Windows 8’de Dosyalar Nasıl Yedeklenir?

Bilgisayar artık hayatımızın önemli parçalarından biri haline geldi. Birçok evde bulunan bilgisayar konusunda kullanıcıların en büyük korkularından biri işletim sisteminin çökmesidir. Bu durumda tüm dosyalarınız kaybolmaktadır. Bunun önüne geçmenin en bilinen yolu ise dosya yedeklemedir. Dosya yedekleme işlemi normalde karmaşık olurken Windows 8’de basit işlemler ile dosya yedekleme gerçekleşmektedir.

Windows 8, Microsoft’un piyasaya sürdüğü işletim sistemlerinden biridir ve 2013 yılından itibaren yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Windows 8’de dosyalar nasıl yedeklenir sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bilgisayarınızdan denetim masasına sonrasında sistem ve güvenlik sekmesine ve ardından da dosya geçmişi menüsünden dosya yedekleme menüsüne ulaşabilmektesiniz. Windows 8’de yer alan bu özellik ile dosyalar otomatik olarak yedeklenmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken yedekleme işlemini işletim sisteminin kendisi değil, kullanıcı dosyalarının yedeği alınıyor. Yani Windows 8’de yedekleme işlemi için dosyaların büyüklüğünde bir USB bellek ya da harici disk gerekmektedir. Aynı şekilde ağınızdaki sabit disklere de dosyaların yedeğini alabilirsiniz.

Windows 8 otomatik dosya yedekleme özelliği ile bu kadar basit bir şekilde dosya yedekleme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Çok önemli bilgisayar bilgisi gerektirmeyen bu otomatik dosya yedekleme sayesinde önemli dosyalarınız işletim sisteminiz çökse bile kaybolmayacak. Windows 8 sunduğu kolaylıklar ile bilgisayar konusunda elimizi rahatlatmaktadır. Windows 8’in birçok özelliğinden faydalanmak için işletim sisteminize Windows 8’in uygun versiyonunu yüklemenizi öneririz. Windows 8 ile dosyalarınızı yedekleyin ve çökmeden korkmayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>