Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
WordPress WP Super Cache Maxcdn Kurulumu Videolu Anlatımı - ocuu.net

WordPress WP Super Cache Maxcdn Kurulumu Videolu Anlatımı

WordPress kullanıcılarının en çok bilmesi gerekenlerden birisi de site hızının ne kadar önemli olduğudur. Türkiye de birçok wordpress kullanıcısı temayı ücretsiz kullanıyor. Ücretsiz temanın hız açısından ne kadar  yararlı olacağı aşikardır. Bu konu ile ilgili olarak bir araştırma yaptım ve cdn kullanımı ile ilgili olarak bir yazı buldum. Bu yazıda cdn kullanımının sitenin hızını ve performansını arttıracağı belirtiliyordu. Bununla ilgili olarak bir deneme yapmak istedim. Ve arkadaşın belirttiği maxcdn sitesine üye oldum.

Sonra ise aşağıda videoda ki gibi bütün denilenleri yaptım. Yaklaşık olarak 24 saat sonra site performansım pingtoom tools ta yüzde 67 den yüzde 87 ye çıktı. Gtmetrix de yüzde 76 dan yüzde 91 e çıktı. bu kadar performansı artıracağını hiç düşünmemiştim. Gerçekten cdn kullanımını bütün sitelerin yapması gerektiğine inanıyorum.

Ama dikkat edilmesi gereken şeyler olduğunu gördüm. Eğer videoda yapılanlardan bir kaç değişik şey yaptığınızda cdn kullanımı olmuyor. Cdn aktif çalışıp çalışmadığını ise maxcdn paneline girerek öğrenebilirsiniz.

Wp Super Cache kurulumunu aşağıda bulunan video daki gibi yapabilirsiniz. Teşekkürler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>