Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Yoğurt Çorbası Tarifi - ocuu.net

Yoğurt Çorbası Tarifi

Tenceremizi ocağa koyduktan sonra unumuzu ekliyor ve üzerine yoğurdu da ekledikten sonra cıvık bir hal alana kadar karıştırıyoruz. Bu işlemde daha ocağı yakmamıştık. Şimdi ocağımızın altını yakıyor ve yeterli miktarda su ekledikten sonra kaynayana kadar karıştırıyoruz. Bu arada tuzunu da eksik etmeyelim. Çorbamız kaynadıktan sonra tel şehriyeleri de ekleyip artık olmasını bekliyoruz.

Çorbamız olurken biz üzerini hazırlayalım. Küçük bir tavaya tereyağını eritiyor ve üzerine nane de ekleyerek bir süre karıştırıyoruz. Daha sonra ocaktan aldığımız tavamıza pul biberi de ekliyerek bir süre daha karıştırıyoruz.

Artık çorbamız neredeyse hazır. Yaptığımız bu karışımı çorbanın üzerine ekleyip, iyice karıştırdıktan sonra afiyetle yiyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>