Yorgunluk Nedir Yorgunluğa Ne İyi Gelir


Yorgunluğa Nar İyi Gelir

 

Yorgunluk şüphesiz doğru beslenmeden geçer. Biz demiyoruz, uzmanlar söylüyor. Dengesiz beslenen bir vücut elbetde fonksiyonlarını yerine getiremez. Genelde halk arasında bilinen “bahar yorgunluğu” özellikle nar ile atılabilir. Yanı sıra üzüm, domates, ananas. Sıcaklarında insanlar üzerinde bıkkınlık verici bir durumu vardır. Bu durumda nar sizin için şifa kaynağı olacak.

 

Özellikle sık ve az yemek her zaman iyidir. Kesinlikle öğün atlamamanız gerekir. Yağlı yiyeceklerden uzak durun. Mide yanmasına yol açar. Güne nasıl başlarsanız öyle gider diye tabir yerinde bir sözdür. Kahvaltı en önemli husus.  Mısır gevreği, kepekli ekmek gibi karbonhidratlar vücudu rahatlatır. Çay içmek yerine meyve suları tüketmek sizin için daha iyi. Meyve suları elle sıkılmış taze meyve suları olmalı. Çünkü sıkıldıktan hemen sonra tüketilmezse içersindeki vitaminler azalıyor. Mide yanması yaşayanlar için ise elma ve ananas meyve sularını tavsiye ediyor uzmanlar. İshal sorunu (bağırsak) sıkıntısı yaşayanlar elma suyunu fazla tüketmemelidir.

 

Gün içersinde sebze ağırlıklı yemekler yemeniz yorgunluğa iyi gelir. Hemen hemen her öğünde sebze ve meyve yemeye dikkat edin. Herkes sebze yemeyebilir bunun içinde uzmanlar domates suyunu öneriyor. Sebze yemeyenler domates suyu içebilir. Böylelikle kan dolaşımı hızlanır ve enerjiniz yükselir.

 

Tatlı Yemek Uyku Yapabilir

 

Tatlı vazgeçilmezler arasındadır ve yorgunluğa neden olur. Halk arasında aksine tatlı ye alevlen gibi tabirler vardır, bu doğru değil. Tatlıdan vazgeçemiyorsanız akabinde meyve suyu içersine yağsız süt ya da yoğurt ekleyip birazda badem ezip tüketebilirsiniz.

 

YORGUNLUK

Uyku Yapan Yiyecekler

 

Özellikle makarna, tatlı, patates uyku yapabiliyor. Kan şekerinde dengesizlik yaratarak yorgunluk ve uyku hissi vermektedir.

 Kronik Yorgunluk Nedir?

Yatak istirahati ile düzelmeyen, fiziksel veya zihinsel aktivitelerde artan ve en az 6 ay ve daha uzun süre devam eden şiddetli yorgunluk durumu, kronik yorgunluk olarak adlandırılıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
bodrum escort instagram takipçi hilesi instagram beğeni hilesi