Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
YouTube Kanal Oluşturma ve Video Yükleme Adımları - ocuu.net

YouTube Kanal Oluşturma ve Video Yükleme Adımları

youtube-kanal-olusturma-video-yukleme
YouTube dünya üzerinde en çok kullanılan video paylaşım platformu. Aynı zamanda insanlara gerek kişisel gerekse toplumsal içerikleri sunarak ciddi bir yayın organı haline geldi. Tüm bunların yanında herkesin kendine ait bir kanal oluşturarak kendi videolarını yükleme imkânı tanırken, Google AdSense hesabınızla videolarınızdan para kazanmanın önünü açtı.

YouTube üzerinden kanal oluşturarak kendi videolarınızı yüklemek için yapmanız gereken ilk şey bir Google hesabı açmak. Google hesabınızla YouTube üzerinden giriş yaptığınızda sağ üst bölümde profilinizi görebilirsiniz. Buradan ayar konsoluna girerek kanal oluştur ibaresine tıklamanız kanalınızı oluşturmak için yeterli. Kanal ismi ve bir fotoğraf ile kanalınız yayına girmiş olacak.

Bu noktadan sonra özgün video içeriklerinizi kanalınıza yükleyerek abone sayınızı arttırmanız gerekiyor. Kaliteli videolarla geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Video yükle seçeneğini kullanarak bilgisayarınızda bulunan videonun yolunu gösterip yükleme işlemini başlatıyorsunuz. Bir süre sonra karşınıza bir durum çubuğu çıkacak ve bu dolduğunda videonuz yüklenmiş olacak. Video için arama anahtarları ve tag girişleri hangi aramalarda videonuzun çıkacağını belirleyen unsurlar. Aynı zamanda bunlarla beraber videonuza ilişkili bir fotoğraf eklemek ilk görüntüde videonun dikkat çekmesi için oldukça önemli.

YouTube üzerinden bu şekilde kanal oluşturup video yükleyerek geniş bir insan topluluğuna hitap edebilirsiniz. Bu bağlamda AdSense hesabınızla para kazanmak için kanal ayarlarından para kazanmayı aktif duruma getirmeniz gerekiyor. Bu özelliği kullanabilmek için Google hesabınızın AdSense özelliğinin aktif olması gerekmektedir. Videolarınızın yanında bulunan para kazanma sembolü renk değiştirdiğinde artık gelir elde edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>