Youtube’tan Video İndirme Yöntemleri

Günümüzde Youtube, Dünya’nın en büyük video barındırıcı konumundadır. Hal böyle olunca Youtube kullanıcıları da burada izledikleri videoların bir kısmını indirmek istemektedirler. Şimdi Youtube’tan video nasıl indirilir buna bakalım.

İnternet Siteleri Kullanarak Youtube’tan Video İndirmek

Birçok internet sitesi kullanarak Youtube’tan video indirebilmek mümkündür. Ancak işin kötü yanı bu sitelerin birçoğunun bilgisayarınıza video değil virüs indiriyor olmalarıdır. Bunlardan mümkün olduğunca zarar görmemek için en güvenilen ve en çok kullanılan siteleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin http://tr.savefrom.net/ sitesi üzerinden istediğiniz Youtube videosunu indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, Youtube üzerinden istediğiniz videoyu açmak, sonrasında videonun adresini kopyalamak ve http://tr.savefrom.net/ üzerindeki kutucuğa bu adresi yapıştırarak indirmektir.

http://www.youtubevideoindir.org/ adresi de sizlere önerebileceğimiz bir başka güvenilir video indirme sitesidir.

Ancak bu tarz indirme sitelerinden video indirirken, videoların kalitesini belirlemek veya sadece ses olarak indirmek pek te mümkün değil. Eğer amacınız, istediğiniz format ve kalitede video indirmek ise o halde video indirme programlarını kullanmalısınız.

Program Aracılığı ile Youtube’tan Video İndirmek

Google’a “Youtube video indirme programı” yazarsanız karşınıza birçok program çıkacaktır ancak bu programları yüklemek isterseniz bilgisayarınıza istemediğiniz başka yazılımlar da yüklenebilir. Bu yüzden sizlere Chermenin Software firmasının ürettiği YouTube Video Downloader programını öneriyoruz. Bu program ile aynı anda birden fazla video indirebileceğiniz gibi, videoları istediğiniz formatta da indirmeniz mümkün.

Size tavsiye edebileceğimiz bir diğer program da Vitzo Limited firmasının ürettiği VDownloader programıdır. VDownloader ile aynı zamanda videoların sadece seslerini mp3 olarak indirebilirsiniz de.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>