Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php:1) in /home/ocuu/public_html/wp-content/themes/yaren/header.php on line 3
Yurtdışından Ürün Getirmenin Sınırı Ne Kadardır - ocuu.net

Yurtdışından Ürün Getirmenin Sınırı Ne Kadardır

Soruyu Soran: Furkan Bey Soru:MERHABA ÖNCELİKLE BÖYLE BİR PLATFORM OLUŞTURUP İNSANLARO BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜ EDERİM. Ben instagramda butik açıp yurt dışından getirdiğim ürünleri satmak istiyorum fakat en fazla 5 adet getirebileceğimi okudum bazı yerlerde bunun belli bir sınırı varmı eğer varsa instagram butiklerinde günde 10larca sipariş alan sayfalar var ve yurt dışından getiriyorlar bunu nasıl yapabilirim. 2. Olarakta vergi konusu yani vergiden kaçıp çok kazanacağıma vergimi vereyim az kazanayım ve kaçakçılık yapmayayım istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor yemin ederim 3-4 haftadır bu soruların cevaplarını arıyorum ve bulamıyorum yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

Cevap:

merhabalar furkan bey bu sorularınızın cevaplarını bulmanız gerçekten zor ama sizin için yanıtlayacağım.

1- ilk sorunuzun cevabı bir yıl içerisinde evet 5 adet ürün getirebiliyorsunuz. Daha fazla getirirseniz eğer gümrük ve vergi cezası ödemek zorunda kalırsınız.

2-ikinci sorunuzun cevabı evet yüzlerce butik günlük onlarca ürün getiriyorlar bunu nasıl yapıyorlar diyorsanız. Şu şekilde her aldıkları sipariş için aldıkları kişinin adına bir üyelik açıp onun adresini yazıyorlar ürün onun adrese gittiği için herhangi bir sorun yaşanmıyor.

Yani şu şekilde aldığınız a ürünü mehmet isimli bir şahıs aldı diyelim sizinde bir senelik ürün getirme hakkınız doldu. Mehmet BİLMEMNESOYADLI biri adına aliexpressten üyelik açıyorsunuz adres bilgisi olarak onun adresini tanımlıyorsunuz. Yurtdışından gelen ürün Mehmet BİLMEMNESOYADLI’ nın adresine gidiyor. Açıyor bakıyor ürün gelmiş vay be diyor ürünüm geldi deyip hemen size mesaj atıyor sizde tabi gelecek diyorsunuz. Mutlu oluyorsunuz. Ayrıca bir kişiye 4-5 kere sipariş yaptıysanız kişiden başka bir adres isteyiniz. Yoksa o kişide aynı şekilde ceza yiyebilir. Bu sayede sizinle ürünün herhangi bir ilgisi olmuyor. Sadece siz ürünü sipariş eden oluyorsunuz. Bu kadar.

Konuma yorum yaparsanız sevinirim. Ayrıca aklınıza takılan soru varsa konu altındaki yorum yaz bölümünden sorabilirsiniz.

İNSTAGRAMDAKİ BUTİKLER ÜRÜNLERİ NEREDEN ALIYOR KONUMUZU OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
} ?>